Liga turecka - 19. kolejka Süper Lig: Göztepe Spor Kulübü - Besiktas Stambuł 2-1 (2-1)

W starciu 19. kolejki tureckiej Süper Lig, które rozegrane zostało 26 stycznia, zespół Göztepe Spor wygrał z Besiktasem 2-1 (2-1). Spotkanie odbyło się na Göztepe Gürsel Aksel Stadı w Izmir.

B. Yilmaz 38'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 70 razy. Jedenastka Besiktasu wygrała aż 38 razy, zremisowała 21, a przegrała tylko 11.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 13. minucie arbiter pokazał kartkę Castro, zawodnikowi gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Göztepe Spor w 25. minucie spotkania, gdy Halil Akbunar strzelił pierwszego gola.

Zawodnicy gości odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Burak Yilmaz. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Zawodnicy Göztepe Spor szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W trzeciej minucie doliczonego czasu Celso Borges dał prowadzenie swojej drużynie. Asystę zanotował Serdar Gürler.

Dwie minuty później kartkę dostał Atiba Hutchinson z zespołu gości. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

W 52. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Georges'a-Kevina N'Koudou z Besiktasu, a w 54. minucie Sonera Aydogdu z drużyny przeciwnej. W 58. minucie Douglas Pereira został zastąpiony przez Gokhana Gonula.

W 67. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Necipa Uysala z Besiktasu, a w 77. minucie Camerona Jerome'a z drużyny przeciwnej. W 68. minucie w jedenastce Besiktasu doszło do zmiany. Caner Erkin wszedł za Tylera Boyda. Trener Göztepe Spor wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Yalçına Kayana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Stefano Napoleoni.

Na sześć minut przed zakończeniem starcia kartkę otrzymał Domagoj Vida z Besiktasu. W 88. minucie w drużynie Göztepe Spor doszło do zmiany. Kamil Wilczek wszedł za Camerona Jerome'a. W tej samej minucie trener Besiktasu postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Mehmet Nayir, a murawę opuścił Abdoulay Diaby.

W doliczonym czasie gry w jedenastce Göztepe Spor doszło do zmiany. Alpaslan Öztürk wszedł za Sonera Aydogdu. W doliczonej czwartej minucie spotkania sędzia ukarał kartką Beta, piłkarza Göztepe Spor.

Napoleoni
90′ Antonio Beto
Domagoj Vida84′
 25′ Halil Akbunar
Rıdvan Yılmaz
54′ 90′ Soner Aydogdu
Atiba Hutchinson45′
 45′ Celso Borges Mora
Georges-Kevin N'Koudou Mbida52′
13′ André Castro
Necip Uysal67′
Serdar Gürler
Burak Yilmaz  38′ (k.)
77′ 88′ Cameron Jerome
Tyler Boyd68′
77′ Stefano Napoleoni
Gokhan Gonul58′
77′ Yalçın Kayan
Enzo Pablo Roco Roco
Jose Marcio Da Costa Mossoró
Oguzhan Ozyakup
90′ Alpaslan Öztürk
İlkay İşler
Deniz Kadah
Kartal Kayra Yılmaz
Ege Özkayımoğlu
Mehmet Umut Nayir88′
88′ Kamil Wilczek
Güven Yalçın

Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Göztepe Spor, a w drugiej trzy. Piłkarze gości obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie więcej.