Liga turecka - 19. kolejka Süper Lig: Denizlispor Kulübü - Antalyaspor Kulübü 0-3 (0-2)

W pojedynku 19. kolejki tureckiej Süper Lig, który rozegrany został 26 stycznia, drużyna Denizlisporu przegrała z Antalyasporem 0-3 (0-2). Starcie odbyło się na Denizli Atatürk Stadyumu. Na boisku mogliśmy zobaczyć Radosława Murawskiego występującego w Denizlisporze.

G. Blanco 57'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 77 meczów zespół Antalyasporu wygrał 29 razy i zanotował 27 porażek oraz 21 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między trzecią a 18. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Antalyasporu i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Antalyasporu w 26. minucie spotkania, gdy Adis Jahović zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola asystował Paul Mukairu.

Drużyna Denizlisporu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Paul Mukairu. Bramka padła po podaniu Fredego.

Na drugą połowę jedenastka Denizlisporu wyszła w zmienionym składzie, za Olcaya Sahana wszedł Sedat Şahintürk. Także w jedenastce Antalyasporu w czasie przerwy zaszły zmiany, za Adisa Jahovicia wszedł Gustavo Blanco. A kibice Denizlisporu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Oscara Estupiñána. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie aż trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Ogenyi Onazi.

Niedługo później Gustavo Blanco wywołał eksplozję radości wśród kibiców Antalyasporu, zdobywając kolejną bramkę w 57. minucie meczu. W 78. minucie Ismail Aissati został zmieniony przez Recepa Niyaza.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Oğuzowi Yılmazowi z drużyny gospodarzy. Była to 87. minuta starcia. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-3.

Luis Francisco Grando
87′ Oğuz Yılmaz
Fiodor Kudriaszow
78′ Ismail Aissati
Veysel Sarı
Radosław Murawski
Bünyamin Balcı3′
12′ 57′ Ogenyi Onazi
Alfredo Kulembe Ribeiro
Isaac Sackey
Yekta Kurtuluş83′
46′ Olcay Sahan
Ufuk Akyol83′
78′ Recep Niyaz
Harun Alpsoy78′
46′ Sedat Şahintürk
Charles Fernando Basilio da Silva
57′ Oscar Eduardo Estupiñán Vallesilla
Doğukan Sinik

Mikail Başar

Gustavo Ezequiel Blanco Leschuk46′  57′

Talha Bulut

Przewaga zespołu Denizlisporu w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.