Liga turecka - 18. kolejka Süper Lig: Istanbul B.B. - Yeni Malatya 4-1 (4-0)

W meczu 18. kolejki tureckiej Süper Lig, który rozegrany został 18 stycznia, drużyna Istanbul B.B. wygrała z Yeni Malatya 4-1 (4-0). Starcie odbyło się na Başakşehir Fatih Terim Stadyumu w Stambule.

A. Jahović 64'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół Istanbul B.B. wygrał aż pięć razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Istanbul B.B. otworzyli wynik. W 22. minucie bramkę zdobył Edin Visca.

Zespół Yeni Malatya ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Demba Ba. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy arbiter przyznał kartkę İrfanowi Kahveciemu z zespołu gospodarzy.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 34. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi İrfan Kahveci. Przy strzeleniu gola pomagał Edin Visca.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia ukarał kartką Thievy'ego Bifoumę, piłkarza Yeni Malatya.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Istanbul B.B. w 41. minucie spotkania, gdy Mahmut Tekdemir strzelił czwartego gola. Asystę zanotował Gael Clichy.

W piątej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Afriyie Acquah, piłkarz gości.

Na drugą połowę drużyna Yeni Malatya wyszła w zmienionym składzie, za Artura Minę wszedł Murat Yıldırım. W 60. minucie sędzia pokazał kartkę Dembie Ba z Istanbul B.B..

W 61. minucie Moryké Fofana został zmieniony przez Umuta Buluta.

Trzeba było trochę poczekać, aby Adis Jahović wywołał eksplozję radości wśród kibiców Yeni Malatya, zdobywając bramkę w 64. minucie spotkania. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy golu zanotował Umut Bulut.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Yeni Malatya: Robinowi Yalçınowi w 80. i Teenage'owi Hadebe'owi w 85. minucie. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 4-1.

Afriyie Acquah45′ 76′
 34′ 32′ İrfan Can Kahveci
Costa Marques Guilherme
 41′ 82′ Mahmut Tekdemir
Robin Yalçın80′
 22′ 76′ Edin Visca
Adis Jahović  64′
Enzo Crivelli
Thievy Guivane Bifouma Koulossa36′
 27′ 60′ 67′ Demba Ba
Özer Özdemir
76′ Danijel Aleksić
Gokhan Tore
67′ Mehmet Topal
Murat Yıldırım46′
82′ Fredrik Gulbrandsen
Umut Bulut61′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Istanbul B.B., a zawodnikom gości przyznał cztery.