Liga turecka - 18. kolejka Süper Lig: Alanyaspor Kulübü - Kayseri Spor Kulübü 5-1 (1-0)

18 stycznia na Bahçeşehir Okulları Stadyumu odbyło się starcie 18. kolejki tureckiej Süper Lig pomiędzy drużynami Alanyasporu i Kayseri Spor. Mecz zakończył się zwycięstwem Alanyasporu 5-1.

18. kolejka Turcja - Süper Lig
2020-01-18 12:00 | Stadion: Bahçeşehir Okulları Stadyumu | Arbiter: A. Palabiyik
Pedro Henrique 87'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 spotkań drużyna Kayseri Spor wygrała cztery razy i tyle samo razy przegrywała. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Wysiłki podejmowane przez zespół Alanyasporu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 38. minucie na listę strzelców wpisał się Georgios Tzavellas. Przy strzeleniu gola pomógł Steven Caulker.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Zoran Kvrżić osłabiając tym samym drużynę Kayseri Spor. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Hasan Acar z Kayseri Spor. Była to 45. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Alanyasporu.

W 55. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Brice'owi Di Djédjému, piłkarzowi gości.

Trzeba było trochę poczekać, aby Anastasios Bakasetas wywołał eksplozję radości wśród kibiców Alanyasporu, strzelając kolejnego gola w 59. minucie starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Alanyasporu w 62. minucie spotkania, gdy Papiss Cissé zdobył trzecią bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 13 strzelonych goli. Asystę przy bramce zanotował Emmanouil Siopis.

W 65. minucie za Aksela Aktaşa wszedł Gustavo Campanharo. A trener Kayseri Spor wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Emre Demira. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Enver Şahin. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić pierwszą bramkę.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 84. minucie kolejnego gola dla drużyny Alanyasporu strzelił Junior Fernandes. Asystę zaliczył Djalma.

Mimo że zespół Kayseri Spor nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 76 ataków oddał tylko pięć celnych strzałów, to w końcu zdobył długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. Gola na 4-1 na trzy minuty przed zakończeniem spotkania strzelił Pedro Henrique.

Piłkarze Alanyasporu szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Junior Fernandes po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 5-1.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5-1.

Mert Kula
68′ Wanderson Souza Carneiro
Karahan Yasir Subaşı
 38′ Georgios Tzavellas
Hasan Hüseyin Acar45′ 65′
Efecan Karaca
Aksel Aktaş65′
Emmanouil Siopis
Zoran Kvrżić45′
78′ Salih Uçan
Ben Rienstra
 62′ Papiss Demba Cissé
Enver Cenk Şahin79′
Djalma Braume Manuel Abel Campos
Muris Mešanović
 59′ 68′ Anastasios Bakasetas
Ramazan Emirhan Civelek
68′ Onur Bulut
Oğuzhan Çapar
78′ Ceyhun Gülselam
Gustavo Campanharo65′
Umut Güneş
Pedro Henrique Konzen Medina da Silva65′  87′
Yacine Bammou
Anthony Chigaemezu Uzodimma
68′  84′, 90′ Junior Fernandes
Emre Demir79′
Mustafa Pektemek
Artem Krawiec

Ömer Uzun

Drużyna Kayseri Spor zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał zawodników Alanyasporu żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie żółte i jedną czerwoną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.