Liga turecka - 17. kolejka Süper Lig: Sivasspor Kulübü - Göztepe Spor Kulübü 1-0 (0-0)

29 grudnia na Yeni Sivas 4 Eylül Stadyumu odbył się mecz 17. kolejki tureckiej Süper Lig pomiędzy drużynami Sivassporu i Göztepe Spor. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Sivassporu 1-0.

17. kolejka Turcja - Süper Lig
2019-12-29 12:00 | Stadion: Yeni Sivas 4 Eylül Stadyumu | Arbiter: Y. Kemal Ugurlu
Sivasspor Kulübü
Göztepe Spor Kulübü
1
0
M. Yatabaré 66'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Jedenastka Göztepe Spor wygrała aż siedem razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko cztery.

Od pierwszych minut jedenastka Sivassporu zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Göztepe Spor była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Mert Yandaş z drużyny gospodarzy. Była to 35. minuta starcia.

Trener Sivassporu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Arounę Konego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie aż cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Fernando. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięską bramkę. W 66. minucie za Marcia Mossora wszedł Yalçın Kayan.

W tej samej minucie jedyną bramkę meczu dla Sivassporu zdobył Mustapha Yatabaré. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Arouna Kone.

Po chwili trener Göztepe Spor postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Yasin Oeztekin, a murawę opuścił Stefano Napoleoni. W 81. minucie kartkę otrzymał Deniz Kadah z Göztepe Spor. W pierwszej minucie doliczonego czasu meczu boisko opuścili zawodnicy Sivassporu: Erdoğan Yeşilyurt, Ziya Erdal, a na ich miejsce weszli Emre Kılınç, Mert Yandaş.

Halil Akbunar
90′ Emre Kılınç
Soner Aydogdu
Hakan Arslan
André Castro
35′ 90′ Mert Hakan Yandaş
Jose Marcio Da Costa Mossoró66′
 66′ Mustapha Yatabaré
Deniz Kadah81′
64′ Fernando Andrade dos Santos
Stefano Napoleoni75′
Ali Sasal Vural
Mehmet Göktüğ Bakırbaş
Muammer Zülfikar Yıldırım
Arda Özçimen
90′ Ziya Erdal
Yasin Oeztekin75′
90′ Erdoğan Yeşilyurt
Ege Özkayımoğlu
64′ Arouna Kone

Wyjątkowa nieporadność napastników Göztepe Spor była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Göztepe Spor w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.