Liga turecka - 17. kolejka Süper Lig: Gaziantep - Yeni Malatya 1-1 (1-0)

W starciu 17. kolejki tureckiej Süper Lig, które rozegrane zostało 29 grudnia, drużyna Gaziantepu zremisowała z Yeni Malatya 1-1 (1-0). Pojedynek odbył się na Gaziantep Stadyumu.

T. Bifouma 78'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Yeni Malatya wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Gaziantepu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Olarenwaju Kayode. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Od 30. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości i dwie drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Gaziantepu.

Na drugą połowę zespół Yeni Malatya wyszedł w zmienionym składzie, za Guilherme wszedł Moryké Fofana. W 48. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Guray Vural z zespołu Gaziantepu i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 33. minucie.

Między 51. a 53. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Gaziantepu i jedną drużynie przeciwnej. W 53. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Adis Jahović osłabiając tym samym drużynę gości. W 60. minucie Murat Yıldırım został zastąpiony przez Rahmana Çağırana.

Zespół Yeni Malatya nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 78. minucie wynik ustalił Thievy Bifouma. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć zdobytych bramek.

Chwilę później trener Gaziantepu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Yussif Chibsah, a murawę opuścił Kenan Özer. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu w drużynie Gaziantepu doszło do zmiany. Muhammet Demir wszedł za Olarenwaju Kayode'a. A trener Yeni Malatya wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ahmeda Ildıza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Robin Yalçın.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry w zespole Gaziantepu doszło do zmiany. Paweł Olkowski wszedł za Souleymane'a Diarrę. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Sakıb Aytaç
51′ Jean-Armel Kana-Biyik
Teenage Lingani Hadebe41′
Iraneuton Sousa Morais Junior
Özer Özdemir
Alin Dorinel Tosca
Mitchell Glenn Donald
35′ 79′ Kenan Özer
Costa Marques Guilherme30′ 46′
90′ Souleymane Diarra
Robin Yalçın53′ 90′
52′ Jefferson Nogueira Junior
Murat Yıldırım60′
33′ 48′ Guray Vural
Adis Jahović53′
 21′ 86′ Olarenwaju Ayoba Kayode
Thievy Guivane Bifouma Koulossa  78′ 45′
Jurij Łodygin
Ufuk Ceylan
90′ Paweł Olkowski
Ahmed Ildız90′
79′ Yussif Raman Chibsah
Moryké Fofana46′
Furkan Soyalp

86′ Muhammet Demir

Patrick Twumasi

Piłkarze obu drużyn dostali po cztery żółte kartki i jednej czerwonej.