Liga turecka - 17. kolejka Süper Lig: Galatasaray Stambuł - Antalyaspor Kulübü 5-0 (3-0)

28 grudnia na Türk Telekom Stadyumu w Stambule odbyło się spotkanie 17. kolejki tureckiej Süper Lig pomiędzy drużynami Galatasaray i Antalyasporu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Galatasaray 5-0.

T. Antalyalı 89'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 56 razy. Drużyna Galatasaray wygrała aż 33 razy, zremisowała 15, a przegrała tylko osiem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Galatasaray w 10. minucie spotkania, gdy Radamel Falcao zdobył z karnego pierwszą bramkę.

W 15. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Maria Leminę z Galatasaray, a w 27. minucie Doğukana Sinika z drużyny przeciwnej.

W 28. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Radamel Falcao z Galatasaray. Sytuację bramkową stworzył Mariano.

W 37. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Antalyasporu Ondrzej Czelustka. W 43. minucie sędzia pokazał kartkę Hakanowi Özmertowi z Antalyasporu.

Drugą połowę jedenastka Antalyasporu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Saliha Dursuna wszedł Paul Mukairu. W 56. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Osmana Çamdala z Antalyasporu, a w 62. minucie Fernanda Muslerę z drużyny przeciwnej.

W 76. minucie Sofiane Feghouli został zmieniony przez Ryana Babela. Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Nazim Sangare, piłkarz Antalyasporu. Trener Antalyasporu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Fredego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Doğukan Sinik.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 82. minucie wynik na 4-0 podwyższył Ryan Babel. Przy strzeleniu gola pomógł Ömer Bayram.

Chwilę później trener Galatasaray postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 83. minucie na plac gry wszedł Adem Büyük, a murawę opuścił Radamel Falcao. Na trzy minuty przed zakończeniem starcia w jedenastce Galatasaray doszło do zmiany. Emre Taşdemir wszedł za Yuta Nagatomę.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 89. minucie na listę strzelców wpisał się Taylan Antalyalı. Bramka padła po podaniu Jeana Seriego.

W doliczonym czasie gry w drużynie Antalyasporu doszło do zmiany. Yekta Kurtuluş wszedł za Hakana Özmerta. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 5-0.

Amilton
62′ Fernando Muslera
Salih Dursun46′
87′ Yuto Nagatomo
Luis Francisco Grando
 89′ Taylan Antalyalı
Nazım Sangaré77′
Ryan Donk
Ufuk Akyol
76′ Sofiane Feghouli
Hakan Özmert43′ 90′
15′ Mario Lemina
Doğukan Sinik27′ 79′
Jean Michaël Seri
Gustavo Ezequiel Blanco Leschuk
 10′ (k.), 28′ 83′ Radamel Falcao
Bünyamin Balcı
87′ Emre Taşdemir
Mikail Başar
76′  82′ Ryan Guno Babel
Jacinto Muondo Dala Gelson
83′ Adem Büyük
Paul Omo Mukairu46′

Zespół Galatasaray był w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Zawodnicy Galatasaray otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.