Liga turecka - 17. kolejka Süper Lig: Besiktas Stambuł - Gençlerbirligi Ankara 4-1 (0-1)

W meczu 17. kolejki tureckiej Süper Lig, który rozegrany został 27 grudnia, drużyna Besiktasu wygrała z Gençlerbirligi 4-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Vodafony Park w Stambule.

F. Ayité 23'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 117 starć drużyna Besiktasu wygrała 68 razy i zanotowała 15 porażek oraz 34 remisy.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 11. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Nadir Ciftci osłabiając drużynę gości. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w tej samej minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Gençlerbirligi w 23. minucie spotkania, gdy Floyd Ayité zdobył pierwszą bramkę. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 36. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Yasin Pehlivan osłabiając tym samym drużynę gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Gençlerbirligi.

Kibice Besiktasu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Oguzhana Ozyakupa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Abdoulay Diaby. Posunięcie trenera było słuszne. Oguzhana Ozyakupa strzelił kolejnego gola w 74. minucie spotkania.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 49. minucie Domagoj Vida wyrównał wynik meczu. Sytuację bramkową stworzył Atiba Hutchinson.

Niedługo później Georges-Kevin N'Koudou wywołał eksplozję radości wśród kibiców Besiktasu, strzelając kolejnego gola w 60. minucie starcia. Przy zdobyciu bramki ponownie pomagał Atiba Hutchinson.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu sędzia pokazał żółtą kartkę Víctorowi Ruízowi z Besiktasu.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 74. minucie wynik na 3-1 podwyższył Oguzhan Ozyakup. Asystę przy bramce po raz trzeci zaliczył Atiba Hutchinson.

Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku żółtą kartkę dostał Candeias, zawodnik gości. W 75. minucie Sefa Yilmaz został zmieniony przez Matsa Seuntjensa. W tej samej minucie w zespole Gençlerbirligi doszło do zmiany. Rahmetullah Berişbek wszedł za Candeiasa.

Między 77. a 88. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 83. minucie Georges-Kevin N'Koudou został zmieniony przez Tylera Boyda, a za Gokhana Gonula wszedł na boisko Necip Uysal, co miało wzmocnić drużynę Besiktasu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Erdema Özgença na İlkera Karakaşa.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Atiba Hutchinson. Bramka padła po podaniu Canera Erkina.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-1.

Mattias Bjarsmyr
89′ Gokhan Gonul
Erdem Özgenç84′
62′ Víctor Ruiz
Pierre-Yves Polomat77′
 49′ Domagoj Vida
Zargo Touré88′
Mohamed Naser Elsayed Elneny
Yasin Pehlivan36′
 90′ Atiba Hutchinson
Daniel João Santos Candeias75′ 75′
Adem Ljajić
Stéphane Sessègnon
 60′ 83′ Georges-Kevin N'Koudou Mbida
Sefa Yilmaz75′
77′ Mehmet Umut Nayir
Floyd Ayité  23′
46′ Abdoulay Diaby
Flavio da Silva Ramos
46′  74′ Oguzhan Ozyakup
Rahmi Can Karadaş
Erdem Seçgin
Arda Kızıldağ
89′ Necip Uysal
Ahmet Oğuz
Kartal Kayra Yılmaz
Rahmetullah Berişbek75′
83′ Tyler Boyd
Soner Dikmen
Güven Yalçın
Mats Seuntjens75′

İlker Karakaş84′

Zespół Besiktasu był w posiadaniu piłki przez 71 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Piłkarze Gençlerbirligi obejrzeli w meczu cztery żółte kartki oraz dwie czerwone, a ich przeciwnicy dwie żółte.