Liga turecka - 16. kolejka Süper Lig: Kasimpaşa Spor - Gaziantep 3-4 (1-4)

21 grudnia na Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu w Stambule odbyło się spotkanie 16. kolejki tureckiej Süper Lig pomiędzy drużynami Kasimpaşy Spor i Gaziantepu. Mecz zakończył się zwycięstwem Gaziantepu 4-3.

P. Djilobodji 33'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół Kasimpaşy Spor wygrał aż cztery razy, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu zespół Gaziantepu pokazał swoją wyższość. W piątej minucie po rozpoczęciu bramkę zdobył Olarenwaju Kayode. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W dziewiątej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Souleymane'a Diarrę z Gaziantepu, a w 10. minucie Fatiha Öztürka z drużyny przeciwnej.

Zawodnicy gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W tej samej minucie gola wyrównującego strzelił Veysel Sarı. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Mustafa Pektemek.

Rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 21. minucie Kenan Özer dał prowadzenie swojej drużynie. Sytuację bramkową stworzył Olarenwaju Kayode.

Jedenastka Kasimpaşy Spor ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Papiss Djilobodji. Bramka padła po podaniu Kenana Özera.

W 43. minucie Mustafa Pektemek zastąpił İlhana Depego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Gaziantepu w 44. minucie spotkania, gdy Olarenwaju Kayode strzelił z karnego czwartego gola.

W 52. minucie kartkę otrzymał Aytaç Kara z Kasimpaşy Spor.

Niedługo później Ricardo Quaresma wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kasimpaşy Spor, zdobywając kolejną bramkę w 57. minucie pojedynku. Asystę przy golu zaliczył İlhan Depe.

W 61. minucie Tobias Heintz został zmieniony przez Mame'a Thiama, co miało wzmocnić zespół Kasimpaşy Spor. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Souleymane'a Diarrę na Patricka Twumasiego w 72. minucie. W 66. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Abdula Khalilego z Kasimpaşy Spor, a w 73. minucie Günaya Güvença z drużyny przeciwnej. W 75. minucie karnego dla Kasimpaşa Spor nie wykorzystał Ricardo Quaresma. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej. W 80. minucie wynik ustalił Mame Thiam. W zdobyciu bramki pomógł Veysel Sarı.

Trener Gaziantepu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Bartłomieja Pawłowskiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Kenan Özer. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania w zespole Gaziantepu doszło do zmiany. Muhammet Demir wszedł za Olarenwaju Kayode'a. W 89. minucie kartką został ukarany İlhan Depe, zawodnik Kasimpaşy Spor.

Jedenastce Kasimpaşy Spor zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Gaziantepu.

2
10′ Fatih Öztürk
Jean-Armel Kana-Biyik
 10′ Veysel Sarı
Iraneuton Sousa Morais Junior
61′ Tobias Heintz
Alin Dorinel Tosca
52′ Aytaç Kara
Kenan Özer  21′ 82′
66′ Abdul Rahman Khalili
Guray Vural
 57′ 75′ (k.) Ricardo Quaresma
Souleymane Diarra9′ 72′
Bengali-Fodé Koita
Jefferson Nogueira Junior
43′ Mustafa Pektemek
Bartłomiej Pawłowski82′
43′ 89′ İlhan Depe
Hasan Yurtseven
Azad Toptik
Muhammet Demir88′
61′  80′ Mame Baba Thiam
Patrick Twumasi72′

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Kasimpaşy Spor w pierwszej połowie, a w drugiej trzy. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Jedenastka Kasimpaşy Spor dokonała dwóch zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.