Liga turecka - 16. kolejka Süper Lig: Fenerbahce Stambuł - Besiktas Stambuł 3-1 (2-1)

22 grudnia na Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi w Stambule odbył się mecz 16. kolejki tureckiej Süper Lig pomiędzy drużynami Fenerbahce i Besiktasu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Fenerbahce 3-1.

16. kolejka Turcja - Süper Lig
2019-12-22 17:00 | Stadion: Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi | Arbiter: C. Çakιr
A. Hutchinson 45'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 283 spotkania jedenastka Besiktasu wygrała 103 razy i zanotowała 100 porażek oraz 80 remisów.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Fenerbahce nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 23. minucie na listę strzelców wpisał się Max Kruse. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 31. minucie sędzia pokazał kartkę Jeremainowi Lensowi z Besiktasu.

Drużyna Besiktasu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Po pół godzinie gry skutecznym uderzeniem popisał się Ozan Tufan. W zdobyciu bramki pomógł Luiz Gustavo.

W 33. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Canera Erkina z Besiktasu, a w 37. minucie Deniza Türüça z drużyny przeciwnej.

Niedługo później Atiba Hutchinson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Besiktasu, strzelając gola w piątej minucie doliczonego czasu spotkania. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Caner Erkin.

Drugą połowę jedenastka Besiktasu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Abdoulaya Diaby'ego wszedł Adem Ljajić.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Fenerbahce w 58. minucie spotkania, gdy Vedat Muriqi zdobył trzecią bramkę. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Mauricio Isla.

W 63. minucie Pedro Rebocho został zastąpiony przez Georges'a-Kevina N'Koudou. A trener Fenerbahce wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ferdiego Kadıoğlu. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Deniz Türüç. W 77. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Mohameda Elnenego z Besiktasu, a w 79. minucie Serdara Aziza z drużyny przeciwnej.

W 86. minucie w jedenastce Fenerbahce doszło do zmiany. Tolgay Arslan wszedł za Maksa Kruse'a. Chwilę później trener Besiktasu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 87. minucie na plac gry wszedł Mehmet Nayir, a murawę opuścił Burak Yilmaz. W doliczonej pierwszej minucie meczu w zespole Fenerbahce doszło do zmiany. Mathias Jorgensen wszedł za Ozana Tufana.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Loris Karius
79′ Serdar Aziz
Mohamed Naser Elsayed Elneny77′
 32′ 90′ Ozan Tufan
Atiba Hutchinson  45′
37′ 75′ Deniz Türüç
Jeremain Lens31′
 58′ Vedat Muriqi
Burak Yilmaz87′
 23′ (k.) 86′ Max Kruse
Abdoulay Diaby46′
Harun Tekin
Ersin Destanoğlu
90′ Mathias Jorgensen
Utku Yuvakuran
Adil Rami
Víctor Ruiz
Murat Sağlam
Adem Ljajić46′
86′ Tolgay Ali Arslan
Georges-Kevin N'Koudou Mbida63′
75′ Ferdi Erenay Kadıoğlu