Liga turecka - 15. kolejka Süper Lig: Trabzonspor Kulübü - Denizlispor Kulübü 1-2 (1-0)

W pojedynku 15. kolejki tureckiej Süper Lig, który rozegrany został 16 grudnia, jedenastka Trabzonsporu przegrała z Denizlisporem 1-2 (1-0). Spotkanie odbyło się na Medical Park Stadyumu. Na boisku mogliśmy zobaczyć Radosława Murawskiego występującego w Denizlisporze.

H. Rodallega 59',82'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 54 razy. Zespół Trabzonsporu wygrał aż 32 razy, zremisował 11, a przegrał tylko 11.

Już w pierwszych minutach drużyna Trabzonsporu próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 21. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Denizlisporu Oğuz Yılmaz.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Trabzonsporu.

Drugą połowę drużyna Denizlisporu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Zakaryę Bergdich wszedł Tiago Lopes. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Mustafie Yumlu z Denizlisporu. Była to 56. minuta meczu.

Trener Denizlisporu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Oscar Estupiñán, a murawę opuścił Olcay Sahan.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Denizlisporu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Hugo Rodallega. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Ismail Aissati.

W 67. minucie za Yusufa Sarı wszedł Abdulkadir Parmak. W tej samej minucie w zespole Trabzonsporu doszło do zmiany. Caleb Ekuban wszedł za Daniela Sturridge'a.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Denizlisporu w 82. minucie spotkania, gdy Hugo Rodallega zdobył drugą bramkę. W 86. minucie John Obi został zmieniony przez Donisa Avdijaja, co miało wzmocnić jedenastkę Trabzonsporu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Hugona Rodallegę na Marca Mbambę.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Mustafa Yumlu56′
86′ John Obi Mikel
Hugo Rodallega Martínez  59′, 82′ 90′
67′ Yusuf Sarı
Modou Barrow
67′ Daniel Sturridge
Emre Sağlık
86′ Donis Avdijaj
Marc Kibong Mbamba90′
Doğan Erdoğan
Recep Niyaz
Ogenyi Onazi
Sedat Şahintürk
67′ Abdulkadir Parmak
Mehmet Akyüz
Fıratcan Üzüm
Burak Çalık
67′ Caleb Ekuban
Oscar Eduardo Estupiñán Vallesilla59′

Przewaga drużyny Trabzonsporu w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Denizlisporu przyznał jedną żółtą.