Liga turecka - 15. kolejka Süper Lig: Sivasspor Kulübü - Fenerbahce Stambuł 3-1 (1-0)

15 grudnia na Yeni Sivas 4 Eylül Stadyumu odbył się mecz 15. kolejki tureckiej Süper Lig pomiędzy drużynami Sivassporu i Fenerbahce. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Sivassporu 3-1.

D. Türüç 85'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 32 pojedynki drużyna Fenerbahce wygrała 20 razy i zanotowała pięć porażek oraz siedem remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W piątej minucie po rozpoczęciu sędzia pokazał żółtą kartkę Mauriciowi Isli, piłkarzowi Fenerbahce.

W 22. minucie Sadık Çiftpınar zastąpił Mathiasa Jorgensena.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sivassporu w 32. minucie spotkania, gdy Fernando strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola asystował Mert Yandaş.

W 42. minucie żółtą kartkę otrzymał Fatih Aksoy z drużyny gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Sivassporu.

W 55. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Emre Kılınça, piłkarza gospodarzy.

Drużyna Fenerbahce ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się Emre Kılınç. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Ziya Erdal.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem arbiter przyznał żółtą kartkę Uğurowi Çiftçiemu z Sivassporu. Kibice Fenerbahce nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ferdiego Kadıoğlu. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Emre Beloezoglu. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kontaktową bramkę. W 71. minucie w drużynie Fenerbahce doszło do zmiany. Deniz Türüç wszedł za Maksa Kruse'a.

Chwilę później trener Sivassporu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Erdoğan Yeşilyurt, a murawę opuścił Fernando.

Trzeba było trochę poczekać, aby Deniz Türüç wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fenerbahce, strzelając gola w 85. minucie spotkania. Asystę przy bramce zaliczył Ozan Tufan.

W pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Arouna Kone, Isaac Cofie, a na ich miejsce weszli Emre Kılınç, Mert Yandaş. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację trzy minuty później, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Mertowi Yandaşowi i Ozanowi Tufanowi. W piątej minucie doliczonego czasu gry czerwone kartki dostali: Garry Rodrigues, Ozan Tufan (po drugiej żółtej) z Fenerbahce.

Piłkarze Sivassporu odpowiedzieli strzeleniem gola. Dwie minuty później wynik na 3-1 podwyższył Ziya Erdal. Bramka padła po podaniu Mustaphy Yatabarégo.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-1.

Altay Bayındır
42′ Fatih Aksoy
Serdar Aziz
Aaron Appindangoye
Sadık Çiftpınar22′
61′ Uğur Çiftçi
Mauricio Isla5′
 90′ Ziya Erdal
Emre Beloezoglu63′
Marcelo Augusto Ferreira Teixeira
Nabil Dirar
Caner Osmanpaşa
. Luiz Gustavo
 59′ 55′ 90′ Emre Kılınç
Garry Mendes Rodrigues90′
90′ 90′ Mert Hakan Yandaş
Ozan Tufan90′ 90′
Mustapha Yatabaré
Vedat Muriqi
 32′ 74′ Fernando Andrade dos Santos
Murat Sağlam
90′ Isaac Cofie
Tolgay Ali Arslan
Armin Đerlek
Tolga Ciğerci
Abdou Razak Traoré
Ferdi Erenay Kadıoğlu63′
74′ Erdoğan Yeşilyurt
Jaílson Marques Siqueira
Hugo Filipe da Costa Oliveira
Deniz Türüç71′  85′
90′ Arouna Kone
Mevlut Erdinc

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Sivassporu w pierwszej połowie, natomiast w drugiej trzy. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną żółtą i dwie czerwone.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.