Liga turecka - 14. kolejka Süper Lig: Fenerbahce - Gençlerbirligi 5-2 (3-1)

6 grudnia na Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi w Stambule odbył się pojedynek 14. kolejki tureckiej Süper Lig pomiędzy drużynami Fenerbahce i Gençlerbirligi. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Fenerbahce 5-2.

14. kolejka Turcja - Süper Lig
2019-12-06 18:30 | Stadion: Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi | Arbiter: A. Şansalan
B. Stancu 78'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 119 razy. Zespół Fenerbahce wygrał aż 67 razy, zremisował 33, a przegrał tylko 19.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Gençlerbirligi otworzyli wynik. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Giovanni Sio.

W 20. minucie sędzia ukarał kartką Giovanniego Sio, zawodnika gości.

Zespół Fenerbahce nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 23. minucie bramkę wyrównującą zdobył Vedat Muriqi. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie osiem strzelonych goli. Przy strzeleniu gola pomógł Mauricio Isla.

Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy arbiter przyznał kartkę Ozanowi Tufanowi z Fenerbahce.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Fenerbahce przyniosły efekt bramkowy. W 32. minucie Luiz Gustavo dał prowadzenie swojej jedenastce. Sytuację bramkową stworzył Max Kruse.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Fenerbahce w 39. minucie spotkania, gdy Vedat Muriqi zdobył trzecią bramkę.

Kibice Fenerbahce nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ferdiego Kadıoğlu. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Serdar Aziz. Posunięcie trenera było słuszne. Ferdiego Kadıoğlu zdobył czwartą bramkę w 74. minucie spotkania. Na drugą połowę zespół Gençlerbirligi wyszedł w zmienionym składzie, za Halila Pehlivana wszedł Nadir Ciftci.

W 52. minucie kartkę obejrzał Pierre-Yves Polomat z jedenastki gości. W 57. minucie za Emre Beloezoglu wszedł Jaílson. Po chwili trener Gençlerbirligi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Rahmetullah Berişbek, a murawę opuścił Berat Özdemir.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Vedatowi Muriqiemu, zawodnikowi Fenerbahce.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 74. minucie wynik na 4-1 podwyższył Ferdi Kadıoğlu. Asystę przy golu zaliczył Ozan Tufan.

Na 13 minut przed zakończeniem starcia w zespole Fenerbahce doszło do zmiany. Tolgay Arslan wszedł za Vedata Muriqiego.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 78. minucie gola dla zawodników gości strzelił Bogdan Stancu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

W 79. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Hasana Kaldırıma z Fenerbahce, a w 81. minucie Candeiasa z drużyny przeciwnej. Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Gençlerbirligi doszło do zmiany. Sefa Yilmaz wszedł za Giovanniego Sio.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 87. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Max Kruse. Bramka padła po podaniu Garry'ego Rodriguesa.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Bogdan Stancu, zawodnik gości. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 5-2.

Ertaç Özbir
46′ Serdar Aziz
Flavio da Silva Ramos
Sadık Çiftpınar
Halil İbrahim Pehlivan46′
Mauricio Isla
Pierre-Yves Polomat52′
79′ Hasan Ali Kaldırım
Zargo Touré
57′ Emre Beloezoglu
Berat Ayberk Özdemir65′
 32′ . Luiz Gustavo
Daniel João Santos Candeias81′
Garry Mendes Rodrigues
Fabricio Santos de Jesus
30′ Ozan Tufan
Stéphane Sessègnon
 23′, 39′ 73′ 77′ Vedat Muriqi
Bogdan Sorin Stancu  78′ 90′
 87′ Max Kruse
Mattias Bjarsmyr
77′ Tolgay Ali Arslan
Arda Kızıldağ
Tolga Ciğerci
Rahmetullah Berişbek65′
46′  74′ Ferdi Erenay Kadıoğlu
Soner Dikmen
57′ Jaílson Marques Siqueira