Liga turecka - 14. kolejka Süper Lig: Atiker Konyaspor - Gaziantep 0-0

W meczu 14. kolejki tureckiej Süper Lig, który rozegrany został 8 grudnia, jedenastka Atikeru Konyaspor zremisowała z Gaziantepem 0-0. Starcie odbyło się na Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu.

14. kolejka Turcja - Süper Lig
2019-12-08 12:00 | Stadion: Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu | Arbiter: A. Palabiyik
Konyaspor Kulübü
Gaziantep Futbol Kulübü
0
0

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 spotkań jedenastka Gaziantepu wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Już w pierwszych minutach zespół Atikeru Konyaspor próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Trener Gaziantepu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 27. minucie na plac gry wszedł Bartłomiej Pawłowski, a murawę opuścił Furkan Soyalp.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Deni Milošević z Atikeru Konyaspor. Była to 29. minuta starcia. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 54. minucie kartkę dostał Jefferson z drużyny gości. Po chwili trener Atikeru Konyaspor postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Farouka Miyę. Na boisko wszedł Levan Shengelia, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 74. minucie Bartłomiej Pawłowski zastąpił Kenana Özera. W 82. minucie Rijad Bajić został zmieniony przez Erdona Daciego, a za Ömera Şahinera wszedł na boisko Christopher Hurtado, co miało wzmocnić zespół Atikeru Konyaspor. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Patricka Twumasiego na Muhammeta Demira. W samej końcówce spotkania kartkę dostał Selim Ay, zawodnik gospodarzy.

Oğuz Ceylan
89′ Selim Ay
Papiss Mison Djilobodji
Ferhat Oztorun
Jean-Armel Kana-Biyik
Nejc Skubic
Alin Dorinel Tosca
64′ Farouk Miya
Yussif Raman Chibsah
Volkan Fındıklı
Jefferson Nogueira Junior54′
Jens Jønsson
Furkan Soyalp27′
29′ Deni Milošević
Guray Vural
83′ Ömer Ali Şahiner
Patrick Twumasi88′
82′ Rijad Bajić
Ali Ateş
83′ Christopher Paolo César Hurtado Huertas
Kenan Özer74′
64′ Levan Shengelia
Bartłomiej Pawłowski27′ 74′
Mücahit Can Akçay
Hasan Yurtseven
82′ Erdon Daci
Muhammet Demir88′

Przewaga drużyny Atikeru Konyaspor w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Gaziantepu przyznał jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.