Liga turecka - 14. kolejka Süper Lig: Antalyaspor Kulübü - Trabzonspor Kulübü 1-3 (1-3)

8 grudnia na Antalya Stadyumu odbyło się starcie 14. kolejki tureckiej Süper Lig pomiędzy drużynami Antalyasporu i Trabzonsporu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Trabzonsporu 3-1.

Y. Sarı 45'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 65 razy. Jedenastka Trabzonsporu wygrała aż 38 razy, zremisowała 14, a przegrała tylko 13.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Trabzonsporu otworzyli wynik. W trzeciej minucie po rozpoczęciu na listę strzelców wpisał się Alexander Soerloth. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie dziewięć strzelonych goli. W zdobyciu bramki pomógł Daniel Sturridge.

Zawodnicy Antalyasporu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 17. minucie gola wyrównującego strzelił Ondrzej Czelustka.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Trabzonsporu w 25. minucie spotkania, gdy Anthony Nwakaeme zdobył drugą bramkę. Asystę przy golu po raz kolejny zaliczył Daniel Sturridge.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Hakanowi Özmertowi z Antalyasporu. Była to 29. minuta pojedynku.

Jedenastka Antalyasporu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W 45. minucie wynik ustalił Yusuf Sarı. Przy zdobyciu bramki pomagał Kamil Çörekçi.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-3.

Drugą połowę zespół Antalyasporu rozpoczął w zmienionym składzie, za Paula Mukairu, Fredego weszli Aatif Chahechouhe, Serdar Özkan. W 53. minucie Kamil Çörekçi zastąpił Abdurrahima Dursuna.

W 59. minucie Daniel Sturridge został zmieniony przez Caleba Ekubana, co miało wzmocnić jedenastkę Trabzonsporu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Doğukana Sinika na Amiltona w 75. minucie. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem arbiter przyznał kartkę Danielowi Sturridge'owi z zespołu gości. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Trabzonsporu postanowił bronić wyniku. W 81. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Yusufa Sarı wszedł Seyed Hosseini, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gości utrzymać prowadzenie.

W 87. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Serkana Asana z Trabzonsporu, a w 88. minucie Serdara Özkana z drużyny przeciwnej.

Serkan Asan87′
 17′ Ondrzej Czelustka
Gastón Matías Campi
Diego Ângelo de Oliveira
Kamil Ahmet Çörekçi53′
Nazım Sangaré
Hüseyin Türkmen
46′ Alfredo Kulembe Ribeiro
John Obi Mikel
Ufuk Akyol
Abdulkadir Parmak
29′ Hakan Özmert
Daniel Sturridge60′ 59′
75′ Doğukan Sinik
Alexander Soerloth  3′
Gustavo Ezequiel Blanco Leschuk
Anthony Nuatuzor Nwakaeme  25′
46′ Paul Omo Mukairu
Donis Avdijaj
46′ Aatif Chahechouhe
Doğan Erdoğan
Yekta Kurtuluş
Ogenyi Onazi
46′ 88′ Serdar Özkan
Cafer Tosun
Jacinto Muondo Dala Gelson
Fıratcan Üzüm
75′ Amilton Minervino da Silva
Caleb Ekuban59′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.