Liga turecka - 14. kolejka Süper Lig: Ankaragücü - Göztepe Spor 1-3 (1-1)

W spotkaniu 14. kolejki tureckiej Süper Lig, które rozegrane zostało 7 grudnia, zespół Ankaragücü przegrał z Göztepe Spor 1-3 (1-1). Mecz odbył się na Eryaman Stadyumu.

S. Gürler 47',58'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 51 pojedynków jedenastka Göztepe Spor wygrała 20 razy i zanotowała 18 porażek oraz 13 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Göztepe Spor otworzyli wynik. Już w pierwszych sekundach spotkania bramkę zdobył Halil Akbunar.

Zespół Ankaragücü wyrównał wynik meczu. W 31. minucie bramkę wyrównującą zdobył İlhan Parlak. Asystę zaliczył Sedat Ağçay.

W 38. minucie kartkę dostał Alpaslan Öztürk, zawodnik gości. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę jedenastka Göztepe Spor wyszła w zmienionym składzie, za Beta wszedł Mehmet Bakırbaş. Na drugą połowę zespół Göztepe Spor wyszedł w zmienionym składzie, za Halila Akbunara wszedł Marcio Mossoro.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Göztepe Spor w 47. minucie spotkania, gdy Serdar Gürler strzelił drugiego gola. Przy strzeleniu gola pomagał Lamine Gassama.

W 51. minucie sędzia pokazał kartkę Cameronowi Jerome'owi z Göztepe Spor.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Göztepe Spor, zdobywając kolejną bramkę. W 58. minucie Serdar Gürler ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 1-3. Bramka padła po podaniu Sonera Aydogdu.

Na murawie, jak to często zdarzało się Ankaragücü w tym sezonie, pojawił się Cebrail Karayel, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 63. minucie Wilfreda Moke'a. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W 69. minucie Aydın Karabulut został zmieniony przez Hasana Kayę. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku arbiter pokazał kartkę Hasanowi Kai, zawodnikowi Ankaragücü.

W 77. minucie w jedenastce Ankaragücü doszło do zmiany. Alper Önal wszedł za Sedata Ağçaya. A kibice Göztepe Spor nie mogli już doczekać się wprowadzenia Deniza Kadaha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Serdar Gürler. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonym czasie gry, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Sonerowi Aydogdu i Alperowi Önalowi.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-3.

Halil Akbunar  1′ 46′
77′ Sedat Ağçay
Soner Aydogdu90′
Héctor Miguel Canteros
André Castro
69′ Aydın Karabulut
Serdar Gürler  47′, 58′ 85′
63′ Wilfred Moke Abro
Alpaslan Öztürk38′
Dever Orgill
Cameron Jerome51′
 31′ İlhan Parlak
Stefano Napoleoni
Furkan Bekleviç
Mehmet Göktüğ Bakırbaş46′
Yalçın Ayhan
Atınç Nukan
63′ Cebrail Karayel
Jose Marcio Da Costa Mossoró46′
69′ 76′ Hasan Kaya
Yasin Oeztekin
77′ 90′ Alper Önal
Deniz Kadah85′

Piłkarze Ankaragücü otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.