Liga turecka - 13. kolejka Süper Lig: Trabzonspor Kulübü - Galatasaray Stambuł 1-1 (0-0)

W meczu 13. kolejki tureckiej Süper Lig, który rozegrany został 1 grudnia, drużyna Trabzonsporu zremisowała z Galatasaray 1-1 (0-0). Pojedynek odbył się na Medical Park Stadyumu.

Y. Nagatomo 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 116 spotkań jedenastka Galatasaray wygrała 54 razy i zanotowała 38 porażek oraz 24 remisy.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 26. a 40. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Na drugą połowę jedenastka Galatasaray wyszła w zmienionym składzie, za Maria Leminę wszedł Jimmy Durmaz.

Na początku drugiej połowy to piłkarze Trabzonsporu otworzyli wynik. W 50. minucie bramkę zdobył Alexander Soerloth. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Jose Sosa.

W 52. minucie Sofiane Feghouli został zmieniony przez Jeana Seriego. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Trabzonsporu doszło do zmiany. Caleb Ekuban wszedł za Seyeda Hosseiniego. W 67. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Marcão Teixeirę z Galatasaray, a w 72. minucie Yusufa Sarı z drużyny przeciwnej.

Trener Trabzonsporu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Doğana Erdoğana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Yusuf Sarı. Po chwili trener Galatasaray postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Emre Mor, a murawę opuścił Younès Belhanda. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Trabzonspor: Uğurcanowi Çakırowi w 85. i Gastónowi Campiemu w 86. minucie.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Galatasaray w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 90. minucie na listę strzelców wpisał się Yuto Nagatomo.

W doliczonej ósmej minucie pojedynku sędzia pokazał kartkę Joao Pereirze z jedenastki gospodarzy. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Nwakaeme
85′ Uğurcan Çakır
Fernando Muslera
86′ Gastón Matías Campi
Ömer Bayram26′
Kamil Ahmet Çörekçi
Marcos do Nascimento Teixeira67′
66′ Seyed Majid Hosseini
Mariano Ferreira Filho
90′ Joao Pereira
Yuto Nagatomo  90′
Hüseyin Türkmen
Younès Belhanda80′
John Obi Mikel
Ryan Donk
26′ Jose Ernesto Sosa
Sofiane Feghouli52′
72′ 76′ Yusuf Sarı
Mario Lemina46′
 50′ Alexander Soerloth
Taylan Antalyalı
76′ Doğan Erdoğan
Jimmy Durmaz46′
Cafer Tosun
Selçuk Inan
Fıratcan Üzüm
Emre Mor80′
66′ Caleb Ekuban
Jean Michaël Seri52′
Daniel Sturridge
Erencan Yardımcı

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej cztery. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół Galatasaray w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.