Liga turecka - 13. kolejka Süper Lig: Çaykur - Atiker Konyaspor 3-1 (2-1)

W meczu 13. kolejki tureckiej Süper Lig, który rozegrany został 30 listopada, drużyna Çaykur wygrała z Atikerem Konyaspor 3-1 (2-1). Starcie odbyło się na Çaykur Didi Stadyumu w Rize.

D. Milošević 11'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 33 pojedynki jedenastka Çaykur wygrała 11 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz 13 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu jedenastka Çaykur objęła prowadzenie. W trzeciej minucie na listę strzelców wpisał się Oğulcan Çağlayan. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Çaykur, zdobywając kolejną bramkę. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania pokonał bramkarza Aminu Umar. Bramka padła po podaniu Oğulcana Çağlayana.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 11. minucie bramkę kontaktową zdobył Deni Milošević.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Atikeru Konyaspor wyszła w zmienionym składzie, za Ferhata Oztoruna wszedł Levan Shengelia. W 65. minucie za Amedeja Vetriha wszedł Yan Sasse.

Trener Atikeru Konyaspor postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił pomocnika Deniego Miloševicia i na pole gry wprowadził napastnika Erdona Daciego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Oğuzowi Güçtekinowi z Çaykur. Była to 73. minuta pojedynku.

Dopiero w drugiej połowie Yan Sasse wywołał eksplozję radości wśród kibiców Çaykur, strzelając kolejnego gola w 74. minucie starcia. W 82. minucie w drużynie Atikeru Konyaspor doszło do zmiany. Christopher Hurtado wszedł za Amira Hadžiahmetovicia.

Po chwili trener Çaykur postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 90. minucie zastąpił zmęczonego Samu. Na boisko wszedł Marko Šćepović, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Çaykur doszło do zmiany. Mykola Moroziuk wszedł za Orhana Ovacıklı. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-1.

Fallou Diagne
90′ Orhan Ovacıklı
Amir Hadžiahmetović82′
65′ Amedej Vetrih
Jens Jønsson
 3′ Oğulcan Çağlayan
Deni Milošević  11′ 69′
90′ Braian José Samudio Segovia
Ömer Ali Şahiner
 10′ Aminu Umar
Savaş Polat
90′ Mykola Moroziuk
Levan Shengelia46′
65′  74′ Yan Medeiros Sasse
Mücahit Can Akçay
90′ Marko Šćepović
Erdon Daci69′

Drużyna Çaykur zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Çaykur przyznał jedną żółtą.