Liga turecka - 13. kolejka Süper Lig: Besiktas Stambuł - Kayseri Spor Kulübü 4-1 (3-0)

2 grudnia na Vodafony Park w Stambule odbyło się spotkanie 13. kolejki tureckiej Süper Lig pomiędzy drużynami Besiktasu i Kayseri Spor. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Besiktasu 4-1.

E. Adebayor 86'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 35 razy. Zespół Besiktasu wygrał aż 18 razy, zremisował sześć, a przegrał tylko 11.

Od pierwszych minut zespół Besiktasu zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Kayseri Spor była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Besiktasu otworzyli wynik. W 20. minucie na listę strzelców wpisał się Atiba Hutchinson. Przy zdobyciu bramki pomagał Burak Yilmaz.

Niedługo później Gokhan Gonul wywołał eksplozję radości wśród kibiców Besiktasu, strzelając kolejnego gola w 30. minucie starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Besiktasu w 41. minucie spotkania, gdy Burak Yilmaz zdobył trzecią bramkę. Asystę zaliczył Mohamed Elneny.

Na drugą połowę zespół Kayseri Spor wyszedł w zmienionym składzie, za Aymena Abdennoura, Şamila Çinaza weszli Mert Kula, Nurettin Korkmaz. W 64. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Nurettina Korkmaza z Kayseri Spor, a w 74. minucie Oguzhana Ozyakupa z drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie trener Besiktasu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Atibę Hutchinsona. Na boisko wszedł Oguzhan Ozyakup, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 78. minucie Karahan Subaşı został zmieniony przez Artema Krawca.

Mimo że jedenastka Kayseri Spor nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 57 ataków oddała tylko trzy celne strzały, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W 86. minucie bramkę pocieszenia zdobył Emmanuel Adebayor. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Bramka padła po podaniu Bernarda Mensaha.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Bramkę na 4-1 zdobył po raz drugi w doliczonym czasie gry Burak Yilmaz. Asystę przy golu zanotował Oguzhan Ozyakup.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartkę otrzymał Güven Yalçın z drużyny gospodarzy. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-1.

Aymen Abdennour46′
 30′ Gokhan Gonul
Karahan Yasir Subaşı78′
 20′ 74′ Atiba Hutchinson
Bernard Mensah
Adem Ljajić
Hasan Hüseyin Acar
80′ Georges-Kevin N'Koudou Mbida
Şamil Çinaz46′
 41′, 90′ Burak Yilmaz
Emmanuel Adebayor  86′
85′ Abdoulay Diaby
Mert Kula46′
80′ Jeremain Lens
Atila Turan
Muhayer Oktay
Aksel Aktaş
74′ 74′ Oguzhan Ozyakup
Umut Bulut
85′ 90′ Güven Yalçın
Artem Krawiec78′

Jedenastka Besiktasu zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 13 celnych strzałów.

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.