Liga turecka - 13. kolejka Süper Lig: Alanyaspor - Ankaragücü 5-0 (2-0)

W starciu 13. kolejki tureckiej Süper Lig, które rozegrane zostało 30 listopada, drużyna Alanyasporu wysoko wygrała z Ankaragücü 5-0 (2-0). Mecz odbył się na Bahçeşehir Okulları Stadyumu.

Djalma 24',90',90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka Alanyasporu wygrała aż cztery razy, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Alanyasporu w 16. minucie spotkania, gdy Anastasios Bakasetas zdobył pierwszą bramkę.

Niedługo później Djalma wywołał eksplozję radości wśród kibiców Alanyasporu, strzelając kolejnego gola w 24. minucie pojedynku. Bramka padła po podaniu Baiana.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Ankaragücü rozpoczęła w zmienionym składzie, za Mehmeta Saka wszedł Alper Önal. W 57. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Papissa Cisségo z Alanyasporu, a w 63. minucie Cebraila Karayela z drużyny przeciwnej.

W 65. minucie Wilfred Moke został zmieniony przez Endera Aygörena. W tej samej minucie trener Alanyasporu postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Salih Uçan, a murawę opuścił Musa Çağıran. W 79. minucie Hasan Kaya został zmieniony przez Berke Gürbüza, co miało wzmocnić zespół Ankaragücü. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Efecana Karacę na Onura Buluta.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania Anastasios Bakasetas po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 3-0. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Djalma.

W 89. minucie w jedenastce Alanyasporu doszło do zmiany. Umut Güneş wszedł za Anastasiosa Bakasetasa. W doliczonej pierwszej minucie meczu arbiter ukarał kartką Devera Orgilla, zawodnika Ankaragücü.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Bramkę na 4-0 zdobył ponownie dwie minuty później Djalma. Asystę zanotował Emmanouil Siopis.

W piątej minucie doliczonego czasu spotkania swojego trzeciego gola w tym meczu strzelił Djalma z Alanyasporu. Asystę przy bramce zanotował Umut Güneş.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 5-0.

Ante Kulusic
65′ Musa Çağıran
Michał Pazdan
82′ Efecan Karaca
Mehmet Sak46′
Emmanouil Siopis
Héctor Miguel Canteros
Yacine Bammou
Wilfred Moke Abro65′
 24′, 90′, 90′ Djalma Braume Manuel Abel Campos
Dever Orgill90′
 16′, 85′ 89′ Anastasios Bakasetas
Sedat Ağçay
82′ Onur Bulut
Ahmet Can Arık
89′ Umut Güneş
Ender Aygören65′
65′ Salih Uçan
Aydın Karabulut
57′ Papiss Demba Cissé
Berke Gürbüz79′
Veysel Karani Ünal
Alper Önal46′

Zespół Ankaragücü miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Piłkarze Alanyasporu otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.