Liga turecka - 12. kolejka Süper Lig: Antalyaspor - Gaziantep 1-1 (0-1)

W starciu 12. kolejki tureckiej Süper Lig, które rozegrane zostało 25 listopada, jedenastka Antalyasporu zremisowała z Gaziantepem 1-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na Antalya Stadyumu.

P. Djilobodji 37'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół Antalyasporu wygrał aż pięć razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 13. a 33. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości.

Trzeba było trochę poczekać, aby Papiss Djilobodji wywołał eksplozję radości wśród kibiców Gaziantepu, zdobywając bramkę w 37. minucie pojedynku. Asystę zaliczył Olarenwaju Kayode.

W 40. minucie Amilton zastąpił Gustava Blanca. W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Charles'owi z Antalyasporu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Gaziantepu.

W 70. minucie w jedenastce Antalyasporu doszło do zmiany. Serdar Özkan wszedł za Bahadıra Öztürka. A trener Gaziantepu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Yussifa Chibsaha. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Patrick Twumasi.

W 77. minucie Furkan Soyalp został zmieniony przez Bartłomieja Pawłowskiego, co miało wzmocnić zespół Gaziantepu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Osmana Çamdala na Doğukana Sinika.

Mimo że drużyna gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 86 ataków oddała tylko siedem celnych strzałów, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. Na sześć minut przed zakończeniem meczu wynik ustalił Nazim Sangare. Przy strzeleniu gola pomagał Doğukan Sinik.

W 87. minucie w zespole Gaziantepu doszło do zmiany. Kenan Özer wszedł za Olarenwaju Kayode'a. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Paulowi Mukairu z jedenastki gospodarzy. Była to 90. minuta spotkania. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Oğuz Ceylan33′
82′ Osman Tarık Çamdal
Papiss Mison Djilobodji  37′
70′ Bahadır Öztürk
Jean-Armel Kana-Biyik
 84′ Nazım Sangaré
Alin Dorinel Tosca
Ufuk Akyol
Souleymane Diarra
45′ Charles Fernando Basilio da Silva
Jefferson Nogueira Junior20′
Aatif Chahechouhe
Furkan Soyalp13′ 77′
Hakan Özmert
Guray Vural
40′ Amilton Minervino da Silva
Patrick Twumasi74′
90′ Paul Omo Mukairu
Ali Ateş
70′ Serdar Özkan
Yussif Raman Chibsah74′
82′ Doğukan Sinik
Kenan Özer87′
40′ Gustavo Ezequiel Blanco Leschuk
Bartłomiej Pawłowski77′
Jacinto Muondo Dala Gelson
Hasan Yurtseven

Przewaga zespołu Antalyasporu w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastce nie udało się wygrać meczu.

Zawodnicy Antalyasporu otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.