Liga turecka - 11. kolejka Süper Lig: Fenerbahce - Kasimpaşa Spor 3-2 (2-1)

W meczu 11. kolejki tureckiej Süper Lig, który rozegrany został 8 listopada, drużyna Fenerbahce wygrała z Kasimpaşą Spor 3-2 (2-1). Spotkanie odbyło się na Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi w Stambule.

11. kolejka Turcja - Süper Lig
2019-11-08 18:30 | Stadion: Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi | Arbiter: A. Palabiyik
S. Ben Youssef 56'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 72 razy. Drużyna Fenerbahce wygrała aż 61 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko siedem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W trzeciej minucie żółtą kartkę dostał Victor Moses, piłkarz Fenerbahce.

Już na początku meczu to zawodnicy Fenerbahce otworzyli wynik. W szóstej minucie Vedat Muriqi dał prowadzenie swojej drużynie z karnego. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Zespół Kasimpaşy Spor wyrównał wynik meczu. W 37. minucie gola wyrównującego strzelił Abdul Khalili. Asystę przy bramce zaliczył Yusuf Erdogan.

W 43. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Serdara Aziza z Fenerbahce, a w 44. minucie Loret Sadiku z drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Vedat Muriqi z Fenerbahce. W ostatniej minucie pierwszej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Karim Hafez osłabiając drużynę gości. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 45. minucie.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał żółtą kartkę Aytaçowi Karze z Kasimpaşy Spor.

Drugą połowę drużyna Kasimpaşy Spor rozpoczęła w zmienionym składzie, za Abdula Khalilego wszedł Olivier Veigneau. W 55. minucie za Garry'ego Rodriguesa wszedł Nabil Dirar.

Piłkarze gości nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Syam Ben Youssef.

Chwilę później trener Kasimpaşy Spor postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł İlhan Depe, a murawę opuścił Yusuf Erdogan.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Fenerbahce przyniosły efekt bramkowy. W 59. minucie wynik ustalił Serdar Aziz. Przy zdobyciu bramki asystował Tolga Ciğerci.

W 69. minucie żółtą kartką został ukarany Vedat Muriqi, zawodnik gospodarzy. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Mauricio Isla osłabiając tym samym drużynę gospodarzy. W 72. minucie Tolga Ciğerci został zmieniony przez Jaílsona, co miało wzmocnić zespół Fenerbahce. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Loret Sadiku na Mustafę Pektemka.

W 80. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Jorge Fernandesowi z drużyny gości. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry w zespole Fenerbahce doszło do zmiany. Sadık Çiftpınar wszedł za Victora Mosesa. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-2.

Fatih Öztürk
 59′ 43′ Serdar Aziz
Syam Ben Youssef  56′
72′ Mauricio Isla
Jorge Filipe Oliveira Fernandes80′
Mathias Jorgensen
Strahił Popow
Hasan Ali Kaldırım
Karim Hafez Ramadan45′ 45′
72′ Tolga Ciğerci
Yusuf Erdogan57′
. Luiz Gustavo
Haris Hajradinović
55′ Garry Mendes Rodrigues
Aytaç Kara45′
3′ 90′ Victor Moses
Abdul Rahman Khalili  37′ 46′
Ozan Tufan
Loret Sadiku44′ 80′
 6′ (k.), 44′ (k.) 69′ Vedat Muriqi
Bengali-Fodé Koita
Harun Tekin
Ramazan Köse
90′ Sadık Çiftpınar
Özgür Çek
Murat Sağlam
Furkan Çetinkaya
Tolgay Ali Arslan
Çağtay Kurukalıp
55′ Nabil Dirar
Olivier Veigneau46′
72′ Jaílson Marques Siqueira