Liga turecka - 10. kolejka Süper Lig: Galatasaray - Çaykur 2-0 (2-0)

1 listopada na Türk Telekom Stadyumu w Stambule odbył się mecz 10. kolejki tureckiej Süper Lig pomiędzy drużynami Galatasaray i Çaykur. Starcie zakończyło się zwycięstwem Galatasaray 2-0.

R. Babel 18'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 39 razy. Zespół Galatasaray wygrał aż 25 razy, zremisował osiem, a przegrał tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W 15. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Çaykur Montassar Talbi.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Galatasaray w 18. minucie spotkania, gdy Ryan Babel zdobył z karnego drugą bramkę. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Ismaelowi Diomandemu z zespołu gości. Była to 43. minuta pojedynku.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Çaykur wyszła w zmienionym składzie, za Ismaela Diomandego wszedł Barış Alıcı. W 54. minucie za Şenera Ozbayraklego wszedł Mariano.

Niestety w 56. minucie meczu Gökhan Akkan bramkarz Çaykur z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Tarıka Çetina - rezerwowego bramkarza zespołu. Między 60. a 71. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 76. minucie Ryan Babel został zmieniony przez Jimmy'ego Durmaza, co miało wzmocnić jedenastkę Galatasaray. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Oğulcana Çağlayana na Samu.

Niedługo później trener Galatasaray postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 87. minucie na plac gry wszedł Adem Büyük, a murawę opuścił Emre Mor. W drugiej połowie nie padły gole.

Montassar Talbi 15′ (samob.) 71′
54′ Şener Ozbayrakli
Fernando Henrique Boldrin
Mario Lemina
Joseph Attamah
87′ Emre Mor
Ismael Diomande43′ 46′
Jean Michaël Seri
Amedej Vetrih
Florin Andone
Oğulcan Çağlayan64′ 82′
 18′ (k.) 60′ 76′ Ryan Guno Babel
Aminu Umar
Okan Kocuk
Tarık Çetin56′
54′ Mariano Ferreira Filho
Barış Alıcı46′
76′ Jimmy Durmaz
Braian José Samudio Segovia82′
87′ Adem Büyük
Marko Šćepović

Zespół Galatasaray był w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Çaykur przyznał trzy.