Liga turecka - 10. kolejka Süper Lig: Atiker Konyaspor - Gençlerbirligi 1-1 (1-0)

W pojedynku 10. kolejki tureckiej Süper Lig, który rozegrany został 2 listopada, zespół Atikeru Konyaspor zremisował z Gençlerbirligi 1-1 (1-0). Starcie odbyło się na Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu.

10. kolejka Turcja - Süper Lig
2019-11-02 13:00 | Stadion: Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu | Arbiter: V. Bayarslan
Konyaspor Kulübü
Gençlerbirligi Ankara
1
1
F. Miya 37'
Y. Pehlivan 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 60 spotkań drużyna Gençlerbirligi wygrała 23 razy i zanotowała 17 porażek oraz 20 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atikeru Konyaspor w 37. minucie spotkania, gdy Farouk Miya zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie. Asystę przy golu zanotował Nejc Skubic.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Pierre-Yves Polomat z Gençlerbirligi. Była to 40. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Atikeru Konyaspor.

W 50. minucie Marko Jevtović został zmieniony przez Volkana Fındıklı. Trener Gençlerbirligi postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Berata Özdemira i na pole gry wprowadził napastnika Nadira Ciftciego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

W 79. minucie Ömer Şahiner został zmieniony przez Rijada Bajicia, co miało wzmocnić zespół Atikeru Konyaspor. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Floyda Ayitégo na Yasina Pehlivana. W 85. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Nadira Ciftciego z Gençlerbirligi, a w 88. minucie Rijada Bajicia z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Atikeru Konyaspor postanowił bronić wyniku. W pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania postawił na defensywę. Za napastnika Levana Shengelię wszedł Fallou Diagne, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna gospodarzy nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała spotkanie.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. Trzy minuty później na listę strzelców wpisał się Yasin Pehlivan.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Zargo Touré
90′ Levan Shengelia
Daniel João Santos Candeias
79′ Ömer Ali Şahiner
Berat Ayberk Özdemir68′
 37′ Farouk Miya
Stéphane Sessègnon
50′ Marko Jevtović
Mattias Bjarsmyr
90′ Fallou Diagne
Ahmet Oğuz
Ferhat Oztorun
Halil İbrahim Pehlivan
Ali Çamdalı
Rahmetullah Berişbek
50′ Volkan Fındıklı
Abdoulaye Sadio Diallo
Amir Hadžiahmetović
Yasin Pehlivan84′  90′
Mücahit Can Akçay
Mats Seuntjens
79′ 88′ Rijad Bajić
Sefa Yilmaz
Erdon Daci
Nadir Ciftci68′ 85′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Atikeru Konyaspor, a zawodnikom gości przyznał dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Gençlerbirligi w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.