Liga turecka - 10. kolejka Süper Lig: Antalyaspor Kulübü - Besiktas Stambuł 1-2 (0-2)

W spotkaniu 10. kolejki tureckiej Süper Lig, które rozegrane zostało 2 listopada, drużyna Antalyasporu przegrała z Besiktasem 1-2 (0-2). Mecz odbył się na Antalya Stadyumu.

A. Diaby 11'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 52 starcia zespół Besiktasu wygrał 37 razy i zanotował sześć porażek oraz dziewięć remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania kartkę dostał Bahadır Öztürk z zespołu gospodarzy.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Domagoj Vida. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Adem Ljajić.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Besiktasu w 11. minucie spotkania, gdy Abdoulay Diaby strzelił drugiego gola. W 23. minucie Chico został zmieniony przez Serdara Özkana.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Antalyasporu wyszła w zmienionym składzie, za Aatifa Chahechouhego wszedł Amilton. W 48. minucie kartką został ukarany Mehmet Nayir, piłkarz gości.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 52. minucie wynik ustalił Paul Mukairu. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. W zdobyciu bramki pomógł Gustavo Blanco.

Od 67. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Antalyasporu i jedną drużynie przeciwnej. Jedenastce Antalyasporu zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Besiktasu.

Gokhan Gonul
23′ Luis Francisco Grando
Víctor Ruiz
9′ Bahadır Öztürk
Domagoj Vida  9′
Nazım Sangaré
Mohamed Naser Elsayed Elneny
46′ Aatif Chahechouhe
Atiba Hutchinson
82′ Ufuk Akyol
Jeremain Lens58′
Charles Fernando Basilio da Silva
Adem Ljajić77′
 52′ 90′ Paul Omo Mukairu
Mehmet Umut Nayir48′ 87′
67′ Gustavo Ezequiel Blanco Leschuk
Erdem Seçgin
82′ Alfredo Kulembe Ribeiro
Necip Uysal
Yekta Kurtuluş
Kartal Kayra Yılmaz
23′ Serdar Özkan
Tyler Boyd
Doğukan Sinik
Güven Yalçın87′
46′ Amilton Minervino da Silva
Burak Yilmaz58′

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.