Liga turecka - 1. kolejka Süper Lig: Göztepe Spor Kulübü - Denizlispor Kulübü 5-1 (3-0)

W starciu 1. kolejki tureckiej Süper Lig, które rozegrane zostało 12 września, zespół Göztepe Spor wysoko wygrał z Denizlisporem 5-1 (3-0). Pojedynek odbył się na Göztepe Gürsel Aksel Stadı w Izmir. Na boisku mogliśmy zobaczyć Radosława Murawskiego występującego w Denizlisporze.

O. Yılmaz 62'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 38 spotkań jedenastka Denizlisporu wygrała 20 razy i zanotowała sześć porażek oraz 12 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania arbiter ukarał kartką Hugona Rodallegę, piłkarza gości.

Już na początku meczu to zawodnicy Göztepe Spor otworzyli wynik. W 10. minucie na listę strzelców wpisał się Alpaslan Öztürk.

W 24. minucie sędzia pokazał kartkę Radosławowi Murawskiemu z zespołu gości.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Göztepe Spor, strzelając kolejnego gola. W 25. minucie wynik na 2-0 podwyższył Atınç Nukan. Asystę zanotował Berkan Emir.

W 28. minucie arbiter przyznał kartkę Mustafie Yumlu z Denizlisporu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Göztepe Spor w 43. minucie spotkania, gdy Halil Akbunar zdobył trzecią bramkę. Przy strzeleniu gola pomagał Soner Aydogdu.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W 50. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Marcio Mossoro. Asystę przy bramce zaliczył Brown Ideye.

W 54. minucie Muris Mešanović został zmieniony przez Ángela Sagala. Po godzinie gry w zespole Göztepe Spor doszło do zmiany. Kubilay Sönmez wszedł za Marcia Mossora.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 62. minucie gola pocieszenia strzelił Oğuz Yılmaz. Bramka padła po podaniu Tiaga Lopesa.

W 65. minucie w drużynie Denizlisporu doszło do zmiany. Recep Niyaz wszedł za Ismaila Aissatiego.

Zawodnicy Göztepe Spor szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Zlatko Tripić. Sytuację bramkową stworzył Atınç Nukan.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 5-1.

Zakarya Bergdich
 25′ 86′ Atınç Nukan
Tiago Jorge Oliveira Lopes
Murat Paluli
Oğuz Yılmaz  62′
 43′ 80′ Halil Akbunar
Mustafa Yumlu28′
Soner Aydogdu
Ismail Aissati65′
86′ Yalçın Kayan
Marvin Bakalorz82′
 50′ 61′ Jose Marcio Da Costa Mossoró
Radosław Murawski24′
 10′ (k.) Alpaslan Öztürk
Hadi Sacko
 71′ Zlatko Tripić
Hugo Rodallega Martínez9′
80′ Brown Ideye Aide
Muris Mešanović54′
Arda Özçimen
Costel Fane Pantilimon
80′ Dženan Bureković
Sakıb Aytaç
86′ Cristian Chagas Tarouco
Özgür Çek82′
Hakan Çinemre
Özer Özdemir
Lamine Gassama
Muhammet Özkal
86′ Efe Binici
Asım Aksungur
61′ Kubilay Sönmez
Muhammed Eren Kiryolcu
Burak Süleyman
Recep Niyaz65′
80′ Pape Cherif Ndiaye
Alihan Kalkan
Ege Özkayımoğlu
Ángelo Nicolás Sagal Tapia54′

Jedenastka Göztepe Spor zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała sześć celnych strzałów.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Denizlisporu pokazał trzy żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka Denizlisporu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.