Liga turecka - 1. kolejka Süper Lig: Gençlerbirligi - Çaykur 0-1 (0-0)

17 sierpnia w Ankarze odbył się mecz 1. kolejki tureckiej Süper Lig pomiędzy drużynami Gençlerbirligi i Çaykur. Starcie zakończyło się zwycięstwem Çaykur 1-0.

D. Melnjak 66'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 34 spotkania zespół Gençlerbirligi wygrał 17 razy i zanotował dziewięć porażek oraz osiem remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie obejrzał Flavio z Gençlerbirligi. Była to 36. minuta starcia.

W 39. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Flavio, osłabiając zespół Gençlerbirligi. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 36. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę drużyna Gençlerbirligi rozpoczęła w zmienionym składzie, za Matsa Seuntjensa wszedł Nadir Ciftci. W 60. minucie Ismael Diomande został zmieniony przez Josepha Attamaha.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Çaykur w 66. minucie spotkania, gdy Dario Melnjak zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Moestafa El Kabir.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Gençlerbirligi doszło do zmiany. Bogdan Stancu wszedł za Giovanniego Sio. W 69. minucie żółtą kartką został ukarany Nill De Pauw, zawodnik Çaykur. Chwilę później trener Çaykur postanowił wzmocnić linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Nilla De Pauwa. Na boisko wszedł Barış Alıcı, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Między 74. a 89. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Gençlerbirligi i jedną drużynie przeciwnej. W 75. minucie Yasin Pehlivan został zmieniony przez Rahmetullaha Berişbeka, co miało wzmocnić drużynę Gençlerbirligi. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Amedeja Vetriha na Abdullaha Duraka.

Gökhan Akkan
36′ 39′ Flavio da Silva Ramos
Fernando Henrique Boldrin
75′ Yasin Pehlivan
Nill De Pauw69′ 71′
74′ Daniel João Santos Candeias
Ismael Diomande60′
Stéphane Sessègnon
Amedej Vetrih84′
46′ Mats Seuntjens
Moestafa El Kabir
67′ Giovanni Sio
Atakan Akkaynak
75′ 86′ Rahmetullah Berişbek
Barış Alıcı71′
Soner Dikmen
Joseph Attamah60′
Sefa Yilmaz
Abdullah Durak84′
46′ Nadir Ciftci
Oğuz Kağan Güçtekin
67′ Bogdan Sorin Stancu
Oğulcan Çağlayan

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał trzy żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom Gençlerbirligi, a zawodnikom Çaykur wręczył dwie żółte.