Liga turecka - 1. kolejka Süper Lig: Denizlispor Kulübü - Galatasaray Stambuł 2-0 (0-0)

16 sierpnia odbyło się starcie 1. kolejki tureckiej Süper Lig pomiędzy drużynami Denizlisporu i Galatasaray. Mecz zakończył się zwycięstwem Denizlisporu 2-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Radosława Murawskiego występującego w Denizlisporze.

H. Rodallega 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 42 razy. Zespół Galatasaray wygrał aż 28 razy, zremisował dziewięć, a przegrał tylko pięć.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 26. a 28. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 29. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół Galatasaray. W 34. minucie żółtą kartkę dostał Marcão Teixeira, piłkarz Galatasaray. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Marcão Teixeira z zespołu Galatasaray i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 34. minucie.

W piątej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę obejrzał Zeki Yavru z drużyny gospodarzy. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę zespół Galatasaray rozpoczął w zmienionym składzie, za Jeana Seriego wszedł Ryan Donk. W 64. minucie za Jimmy'ego Durmaza wszedł Emre Mor.

W 69. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Mariana, piłkarza gości. Chwilę później trener Galatasaray postanowił bronić wyniku. W 72. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Mbaye Diagne'a wszedł Ahmet Calik, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna gości nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała spotkanie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Denizlisporu w 75. minucie spotkania, gdy Recep Niyaz zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Zakarya Bergdich.

W 77. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Younèsa Belhandę z Galatasaray, a w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania Cristiana Sapunaru z drużyny przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. Dwie minuty później na listę strzelców wpisał się Hugo Rodallega. Asystę przy golu zanotował Marc Mbamba.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Marcos do Nascimento Teixeira34′ 43′
28′ Tiago Jorge Oliveira Lopes
Mariano Ferreira Filho69′
90′ Cristian Sapunaru
Christian Luyindama Nekadio
45′ 82′ Zeki Yavru
Yuto Nagatomo
26′ Oğuz Yılmaz
Younès Belhanda77′
Ismail Aissati
Jimmy Durmaz64′
Radosław Murawski
Selçuk Inan 29′ (k.)
 75′ 90′ Recep Niyaz
Jean Michaël Seri46′
 90′ Hugo Rodallega Martínez
Mbaye Diagne72′
85′ Modou Barrow
Atalay Babacan
90′ Mustafa Yumlu
Ryan Donk46′
85′ Marc Kibong Mbamba
Emre Mor64′
Sedat Şahintürk
Yunus Akgün
82′ Mehmet Akyüz
Adem Büyük
Burak Çalık
Erencan Yardımcı

Drużyna Denizlisporu zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała pięć celnych strzałów.

Piłkarze gości otrzymali w meczu cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy cztery żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.