Liga turecka - 1. kolejka Süper Lig: Antalyaspor - Gençlerbirligi 2-0 (1-0)

13 września na Antalya Stadyumu odbył się mecz 1. kolejki tureckiej Süper Lig pomiędzy drużynami Antalyasporu i Gençlerbirligi. Starcie zakończyło się zwycięstwem Antalyasporu 2-0.

H. Özmert 77'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 61 pojedynków jedenastka Antalyasporu wygrała 23 razy i zanotowała 18 porażek oraz 20 remisów.

Już w pierwszych minutach zespół Gençlerbirligi próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Amiltonowi z jedenastki gospodarzy. Była to 39. minuta pojedynku.

Trzeba było trochę poczekać, aby Bünyamin Balcı wywołał eksplozję radości wśród kibiców Antalyasporu, strzelając gola w 41. minucie meczu. W zdobyciu bramki pomógł Fredy.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Antalyasporu.

W 53. minucie arbiter ukarał kartką Diego Ângela, piłkarza gości. W 65. minucie Floyd Ayité został zmieniony przez Sefę Yilmaza.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Antalyasporu doszło do zmiany. Nuri Sahin wszedł za Bünyamina Balcı.

Drużyna Gençlerbirligi ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 77. minucie kolejnego gola dla zespołu Antalyasporu strzelił Hakan Özmert. Asystę przy bramce zaliczył Amilton.

Między 79. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze Antalyasporu: Doğukan Sinik, Adis Jahović, na ich miejsce weszli: Dever Orgill, Lukas Podolski. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Sonera Dikmena, Halila Pehlivana zajęli: Murat Yıldırım, İlker Karakaş. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Zargo Touré
 41′ 68′ Bünyamin Balcı
Soner Dikmen82′
79′ Doğukan Sinik
Berat Ayberk Özdemir
Alfredo Kulembe Ribeiro
Daniel João Santos Candeias
 77′ Hakan Özmert
Floyd Ayité65′
88′ Adis Jahović
Bogdan Sorin Stancu
39′ Amilton Minervino da Silva
Abdullah Şahindere
68′ Nuri Sahin
Murat Yıldırım82′
79′ Dever Orgill
Sami Gökhan Altıparmak
88′ Lukas Podolski
İlker Karakaş82′

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.