Liga turecka - 1. kolejka Süper Lig: Ankaragücü - Erzurum 1-2 (0-0)

W meczu 1. kolejki tureckiej Süper Lig, który rozegrany został 13 września, zespół Ankaragücü przegrał z Erzurum 1-2 (0-0). Spotkanie odbyło się na Eryaman Stadyumu. Na boisku mogliśmy zobaczyć Daniela Łukasika występującego w Ankaragücü.

O. Karakullukçu 75',79'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Ankaragücü wygrała dwa razy, zremisowała trzy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez przez pierwszą połowę. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę zespół Erzurum wyszedł w zmienionym składzie, za Jugurthę Hamroun wszedł Emrah Başsan. W 55. minucie Rashad Muhammed został zastąpiony przez Oltana Karakullukçu.

Tymczasem piłkarze Ankaragücü nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Po godzinie gry bramkę zdobył Jonathan Bolingi.

W 62. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Joseph Paintsil, Tiago Pinto, a na ich miejsce weszli Michał Pazdan, Stelios Kitsiou. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Ankaragücü: Atili Turanowi w 66. i Zvonimirowi Šarlii w 73. minucie.

Zawodnicy Erzurum odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 75. minucie na listę strzelców wpisał się Oltan Karakullukçu. Asystę zanotował Emrah Başsan.

Na 11 minut przed zakończeniem starcia sędzia pokazał kartkę Tiagowi Pincie z Ankaragücü.

W 79. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Oltan Karakullukçu z Erzurum. Bramka padła po podaniu Ibrahima Sissoko.

W 84. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Orkan Çınar, Saba Lobzhanidze, a na ich miejsce weszli Luka Adžić, İlhan Parlak. Po chwili trener Erzurum postanowił wzmocnić linię pomocy i w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku zastąpił zmęczonego Ibrahima Sissoko. Na boisko wszedł Mahamadou Ba, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Cenk Ahmet Alkılıç
62′ Stelios Kitsiou
Hasan Hatipoğlu
Ante Kulusic
Kaan Kanak
62′ Michał Pazdan
İbrahim Akdağ
73′ Zvonimir Šarlija
Petrus Boumal Mayega
66′ Atila Turan
Osman Çelik
84′ Luka Adžić
Jugurtha Hamroun46′
Daniel Łukasik
Arvydas Novikovas
84′ İlhan Parlak
Ibrahim Sissoko90′
 61′ Jonathan Bolingi Mpangi Merikani
Rashad Muhammed55′
Ricardo Henrique Schuck Friedrich
Kayacan Erdoğan
62′ 79′ Tiago Miguel Baia Pinto
Adolphe Teikeu Kamgang
84′ Orkan Çınar
Mahamadou Ba90′
84′ Saba Lobzhanidze
Emrah Başsan46′
Mücahit Can Akçay
Muhammed Gönülaçar
Berke Gürbüz
Mehmet Murat Uçar
62′ Joseph Martin Paintsil
Oltan Karakullukçu55′  75′, 79′

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Ankaragücü przyznał trzy żółte.

Jedenastka Ankaragücü w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.