27. kolejka Süper Lig: MKE Ankaragücü Spor Kulübü - Fenerbahce Stambuł 1-1 (1-0)

7 kwietnia odbył się mecz 27. kolejki tureckiej Süper Lig pomiędzy drużynami Ankaragücü i Fenerbahce. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

H. Kaldırım 67'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 122 pojedynki jedenastka Fenerbahce wygrała 77 razy i zanotowała 18 porażek oraz 27 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W piątej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Serdara Aziza z Fenerbahce, a w 15. minucie Héctora Canterosa z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez zespół Ankaragücü w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył Tyler Boyd. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Héctor Canteros.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia ukarał żółtą kartką Mauricia Islę, piłkarza Fenerbahce. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Ankaragücü.

Na drugą połowę jedenastka Fenerbahce wyszła w zmienionym składzie, za Mauricia Islę wszedł Andre Ayew. W 57. minucie w drużynie Fenerbahce doszło do zmiany. Mathieu Valbuena wszedł za Victora Mosesa.

Zawodnicy gości odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Hasan Kaldırım. Przy strzeleniu gola asystował Soldado.

W 68. minucie żółtą kartkę otrzymał Tiago Pinto z Ankaragücü. Chwilę później trener Ankaragücü postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł İlhan Parlak, a murawę opuścił Hadi Sacko. W 76. minucie Sedat Ağçay został zmieniony przez Wilfreda Moke'a.

Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania w zespole Fenerbahce doszło do zmiany. Miha Zajc wszedł za Tolgaya Arslana. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w drugiej minucie doliczonego czasu gry, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Harunowi Tekinowi i Wilfredowi Moke'owi. Minutę później czerwone kartki dostali: Héctor Canteros (po drugiej żółtej) z Ankaragücü i Mehmet Ekici z Fenerbahce.

W doliczonej czwartej minucie meczu w zespole Ankaragücü doszło do zmiany. Zaur Sadajew wszedł za Tylera Boyda. Dwie minuty później arbiter pokazał żółtą kartkę Deverowi Orgillowi, piłkarzowi gospodarzy. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Harun Tekin90′
68′ Tiago Miguel Baia Pinto
Victor Moses
15′ 90′ Héctor Miguel Canteros
Tolgay Ali Arslan
90′ Dever Orgill
Mehmet Ekici90′
 42′ Tyler Boyd
Jaílson Marques Siqueira
90′ Wilfred Moke Abro
Andre Ayew

Przewaga jedenastki Fenerbahce w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużynie nie udało się wygrać meczu.

Zespół Ankaragücü zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Arbiter wręczył jedną żółtą kartkę zawodnikom Ankaragücü w pierwszej połowie, a w drugiej trzy żółte oraz jedną czerwoną. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną żółtą i jedną czerwoną.