27. kolejka Süper Lig: Kasimpaşa Spor - Erzurum 2-1 (1-0)

W meczu 27. kolejki tureckiej Süper Lig, który rozegrany został 7 kwietnia, drużyna Kasimpaşy Spor wygrała z Erzurum 2-1 (1-0).

S. Eduok 61'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Kasimpaşy Spor w 29. minucie spotkania, gdy Bengali-Fodé Koita strzelił pierwszego gola. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę zanotował Loret Sadiku.

W pierwszej minucie doliczonego czasu za Lokmana Göra wszedł Hakan Arslan. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Kasimpaşy Spor.

W 53. minucie w drużynie Kasimpaşy Spor doszło do zmiany. Karim Hafez wszedł za Harisa Hajradinovicia. Trener Erzurum postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił pomocnika Moussę Konégo i na pole gry wprowadził napastnika Gilles'a Sunu, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę.

Jedenastka gospodarzy długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 32 minuty, jednak zespół Erzurum doprowadził do remisu. Gola strzelił Samuel Eduok. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Jasmin Ščuk z drużyny gości.

Chwilę później trener Kasimpaşy Spor postanowił bronić wyniku. W 68. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Loreta Sadiku wszedł Veysel Sarı, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Kasimpaşy Spor utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę jedenastce Kasimpaşy Spor udało się strzelić gola i wygrać.

Piłkarze Kasimpaşy Spor odpowiedzieli strzeleniem gola. Bramkę na 2-1 zdobył po raz drugi w 76. minucie Bengali-Fodé Koita. Przy strzeleniu gola asystował Trézéguet.

W 84. minucie Jasmin Ščuk został zmieniony przez Kristiana Fardala, co miało wzmocnić drużynę Erzurum. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Trézégueta na Özgüra Çeka. W piątej minucie doliczonego czasu gry arbiter ukarał kartką Veysela Sarı, zawodnika gospodarzy. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Jasmin Ščuk66′
 29′, 76′ Bengali-Fodé Koita
Fatih Serkan Kurtuluş
90′ Veysel Sarı