27. kolejka Süper Lig: Istanbul B.B. - Atiker Konyaspor 2-0 (0-0)

7 kwietnia w Stambule odbyło się starcie 27. kolejki tureckiej Süper Lig pomiędzy drużynami Istanbul B.B. i Atikeru Konyaspor. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Istanbul B.B. 2-0.

E. Visca 69'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 32 pojedynki drużyna Istanbul B.B. wygrała 12 razy i zanotowała 10 porażek oraz 10 remisów.

Już w pierwszych minutach zespół Istanbul B.B. próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 41. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Emre Beloezoglu z Istanbul B.B., a w 44. minucie Amira Hadžiahmetovicia z drużyny przeciwnej.

Dopiero w drugiej połowie Marcio Mossoro wywołał eksplozję radości wśród kibiców Istanbul B.B., strzelając gola w 50. minucie spotkania. Bramka padła po podaniu Robinha.

Po godzinie gry kartkę dostał Marko Jevtović, zawodnik gości. W 68. minucie za Amira Hadžiahmetovicia wszedł Christopher Hurtado. Trener Atikeru Konyaspor wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mustaphę Yatabarégo. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Adis Jahović.

W tej samej minucie trener Istanbul B.B. postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Emmanuel Adebayor, a murawę opuścił Robinho.

Drużyna Atikeru Konyaspor ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 69. minucie na listę strzelców wpisał się Edin Visca. To już jedenaste trafienie tego piłkarza w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Marcio Mossoro.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Ali Turan
41′ Emre Beloezoglu
Leonard Zuta
Eljero George Rinaldo Elia
Amir Hadžiahmetović44′
İrfan Can Kahveci
Marko Jevtović60′
 50′ Jose Marcio Da Costa Mossoró
Jens Jønsson
Mahmut Tekdemir
Deni Milošević
 69′ Edin Visca