27. kolejka Süper Lig: Göztepe Spor - Teleset Akhisar 0-1 (0-0)

7 kwietnia w Izmir odbyło się spotkanie 27. kolejki tureckiej Süper Lig pomiędzy drużynami Göztepe Spor i Telesetu Akhisar. Starcie zakończyło się zwycięstwem Telesetu Akhisar 1-0.

27. kolejka Turcja - Süper Lig
2019-04-07 15:00 | Stadion: Bornova Aziz Kocaoğlu Stadyumu | Arbiter: B. Yildirim
Göztepe Spor Kulübü
Teleset Mobilya Akhisar Spor Kulübü
0
1
Helder Barbosa 88'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 31 meczów zespół Göztepe Spor wygrał 12 razy i zanotował dziewięć porażek oraz 10 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 17. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Edina Cocalicia z Telesetu Akhisar, a w 33. minucie Lumora Agbenyenu z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 60. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Elvisa Manu z Telesetu Akhisar, a w 61. minucie Titiego z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Cameron Jerome zastąpił Nabila Ghilasa.

Trener Telesetu Akhisar postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Guraya Vurala i na pole gry wprowadził napastnika Heldera Barbosę, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W 69. minucie Celso Borges został zmieniony przez Serdara Gürlera, co miało wzmocnić jedenastkę Göztepe Spor. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aykuta Çevikera na Serginha. Po chwili trener Göztepe Spor postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Deniz Kadah, a murawę opuścił Halil Akbunar.

W 85. minucie w zespole Telesetu Akhisar doszło do zmiany. Sokol Cikalleshi wszedł za Jeremy'ego Bokilę. W 86. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lamine Gassamę z Göztepe Spor, a w 87. minucie Abdulwahida Sissoka z drużyny przeciwnej.

Pod koniec meczu jedynego gola meczu strzelił Helder Barbosa dla drużyny Telesetu Akhisar. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę zanotował Elvis Manu.

Milan Lukač
33′ Lumor Agbenyenu
Edin Cocalić17′
61′ Cristian Chagas Tarouco
Kadir Keleş
86′ Lamine Gassama
Jorge Leal Rodrigues Helder Barbosa  88′

Przewaga jedenastki Göztepe Spor w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia ukarał żółtymi kartkami trzech zawodników gospodarzy. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Piłkarze Telesetu Akhisar dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.