Reklama

Reklama

27. kolejka Süper Lig: Alanyaspor Kulübü - Bursaspor Kulübü Derneği 1-0 (0-0)

W pojedynku 27. kolejki tureckiej Süper Lig, który rozegrany został 6 kwietnia, drużyna Alanyasporu wygrała z Bursasporem 1-0 (0-0).

W  pojedynku 27. kolejki tureckiej Süper Lig, który rozegrany został 6 kwietnia, drużyna Alanyasporu wygrała  z Bursasporem  1-0 (0-0).

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na pięć spotkań drużyna Alanyasporu wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo trzy razy. Żaden mecz nie zakończył się remisem.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W 10. minucie Cenk Alkılıç został zastąpiony przez Baiana.

Od 23. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Alanyasporu i jedną drużynie przeciwnej. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy w zespole Bursasporu doszło do zmiany. Iasmin Latovlevici wszedł za Cengiza Meraşa. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Reklama

Trener Bursasporu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Allano, a murawę opuścił Mehmet Nayir. W 57. minucie kartką został ukarany Josef Szural, piłkarz Alanyasporu.

Trener Alanyasporu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Lucasa Villafáñeza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Josef Szural. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięskiego gola. Między 61. a 67. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Alanyasporu i jedną drużynie przeciwnej. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Bursasporu doszło do zmiany. Onur Atasayar wszedł za Yusufa Erdogana.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Alanyasporu w 72. minucie spotkania, gdy Papiss Cissé zdobył pierwszą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 13 strzelonych goli. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Lucas Villafáñez.

W 87. minucie w zespole Alanyasporu doszło do zmiany. Isaac Sackey wszedł za Djalmę. W samej końcówce spotkania sędzia pokazał kartkę Haydarowi Yılmazowi z Alanyasporu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Alanyasporu w pierwszej połowie, a w drugiej cztery. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.

Już w najbliższy piątek zespół Bursasporu rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie Trabzonspor Kulübü. Natomiast 14 kwietnia Yeni Malatya Spor Kulübü będzie gościć jedenastkę Alanyasporu.

Reklama

Reklama

Reklama