Reklama

Reklama

Real Madryt kusi kolejną gwiazdę Bayernu! Już nie tylko "Lewy"

Przed kilkoma dniami pojawiły się doniesienia o zainteresowaniu Realu Madryt pozyskaniem Roberta Lewandowskiego. "Królewscy" mieli zwrócić się w kierunku Polaka po fiasku transferu Kyliana Mbappe, który ostatecznie zdecydował się na dłużej pozostać w Paris Saint-Germain. Okazuje się jednak, że hiszpański zespół stara się też pozyskać innego gracza Bayernu Monachium - Serge'a Gnabry'ego.

26-latek jest związany z mistrzami Niemiec kontraktem ważnym do czerwca 2023 roku - tak samo, jak Lewandowski. W ostatnim czasie pojawiały się informacje o odrzuceniu przez niego propozycji przedłużenia umowy. Graczowi nie odpowiadały zaproponowane warunki, przede wszystkim pensja. Ta miała wynosić około 15 milionów euro za rok gry.

Real Madryt chce pozyskać kolejnego gracza Bayernu

Jak informuje telewizja "Sport1" sytuację chce wykorzystać Real Madryt, który myśli o sprowadzeniu Gnabry'ego do siebie. Co ciekawe, w ostatnich dniach pojawiały się też plotki o zainteresowaniu "Królewskich" Robertem Lewandowskim. Gdyby zespołowi udało się sprowadzić choćby jednego z tych graczy - byłoby to dla Bawarczyków potężne osłabienie. Transfer obu stałby się poważnym ciosem i luką - przynajmniej w najbliższym sezonie - niemal nie do załatania.

Reklama

Wydaje się jednak, że transfer obu piłkarzy byłby dla Realu zdecydowanie zbyt kosztowny. Bayern odrzucił niedawno ofertę FC Barcelona za "Lewego", której kwota przekraczała 30 milionów euro. Oznacza to, że za samego Polaka musiałby zapłacić zdecydowanie więcej. O wiele młodszy od niego Gnabry będzie z pewnością jeszcze droższy - serwis "Transfermarkt" wycenia go na 70 milionów euro i wydaje się, że jest to realna kwota.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL