Reklama

Reklama

Poważne wietrzenie szatni w Bayernie Monachium?

Ekipa mistrzów Niemiec latem przejdzie większe zmiany, niż ktoś mógł się spodziewać. Zdaniem "Bilda" z zespołem ma się pożegnać czterech kluczowych zawodników, a trener Niko Kovac w ich miejsce znajdzie nowych, którzy będą w przyszłości stanowić o sile mistrzów Niemiec.

"Bild" wymienia nazwiska czterech gwiazd w kontekście pożegnania z klubem już tego lata. Są to Jerome Boateng, Thiago Alcantara, Juan Bernat i Arturo Vidal, a za każdego z nich klub może oczekiwać nawet kilkadziesiąt milionów euro przychodu. Dość wspomnieć, że Boatenga wycenia się na 80 milionów. Taki zastrzyk gotówki ma ułatwić mistrzom Niemiec budowanie nowej drużyny.

Media w Portugalii spekulują, że po powrocie z wypożyczenia z klubem rozstanie się też Renato Sanches, objawienie Euro 2016, który nie spełnia pokładanych oczekiwań i na chwilę obecną nie jest piłkarzem na miarę Bayernu Monachium.

Nie wiadomo też, czy w Bawarii zostanie James Rodriguez. Kolumbijczyk, wobec zmian kadrowych w Realu Madryt i odejścia trenera Zinedine'a Zidane'a, może wrócić do Madrytu i po raz kolejny spróbować powalczyć o miejsce w pierwszym składzie.

Osobną kwestię stanowi status Roberta Lewandowskiego i jego pozycji w klubie. Polak domaga się rozmów z władzami Bayernu i zachowuje się w sposób, który być może skłoni władze mistrzów Niemiec do pozbycia się napastnika.

Co ciekawe, na razie Bayern nie jest zbyt aktywny na rynku transferowym. Po pozyskaniu Leona Goretzki i powrocie Serge'a Gnabry'ego nie widać kolejnych wzmocnień. A sezon zbliża się coraz szybciej, walka ruszy w połowie sierpnia.  

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL