Reklama

Reklama

"PN": 2 stycznia ogłoszą transfer Lewandowskiego

Robert Lewandowski po zakończeniu sezonu zostanie piłkarzem Bayernu Monachium, a jego transfer zostanie ogłoszony już 2 stycznia - informuje w najnowszym wydaniu tygodnik "Piłka Nożna". Piłkarz zmieni barwy klubowe za darmo po wygaśnięciu kontraktu z Borussią Dortmund w czerwcu 2014 roku.

Według informacji "PN", umowa polskiego napastnika z mistrzem Niemiec będzie obowiązywać przez cztery lata.

Reklama

Takie warunki ustalono już latem tego roku podczas rozmów przedstawicieli zawodnika z klubem z Monachium.

Gazeta zapewnia, że datę 2 stycznia potwierdziła już wcześniej u doradców piłkarza.

1 stycznia, zgodnie z przepisami, to pierwszy termin pozwalający na ogłoszenie transferu piłkarza, który zmienia klub po sezonie. W związku z Nowym Rokiem Bayern ma zamiar wykorzystać pierwszy "realny" termin na ogłoszenie wielkiego transferu, czyli 2 stycznia.

Borussii na pewno nie będzie na rękę tak wczesne ogłoszenie odejścia Lewandowskiego do najgroźniejszego rywala. Wiosną tego roku klub z Dortmundu musiał zmierzyć się z podobną sytuacją, kiedy to jeszcze przed zakończeniem sezonu wypłynęła wiadomość o odejściu do Bayernu Maria Goetzego.

Przejście "Lewego" z Borussii do Bayernu wydawało się nieuchronne już minionego lata, a Polak miał obietnicę władz BVB na transfer do Monachium. Ostatecznie Borussia wycofała się z pozwolenia, rekompensując naszemu piłkarzowi konieczność pozostania w dotychczasowym klubie jeszcze przez rok (do wygaśnięcia kontraktu - przyp. red.) podwyżką i roczną gażą w wysokości 5 mln euro.

Napastnik reprezentacji Polski nie krył rozczarowania decyzją Borussii o wycofaniu pozwolenia na transfer. Ostatecznie jednak, przyparty do muru, musiał pogodzić się z takim stanem rzeczy.

Na boisku nie widać, by Polak miał do swego klubu jakiekolwiek pretensje. W tym sezonie Bundesligi zdobył już cztery bramki. Dziś prawdopodobnie wystąpi w Monachium przeciwko drużynie TSV 1860 w meczu Pucharu Niemiec.

Jak pisze "PN", Lewandowski, zanim podwoi zarobki w barwach Bayernu, otrzyma ponad pół miliona zł za reklamę producenta gry FIFA 2014

Dowiedz się więcej na temat: Robert Lewandowski | Borussia Dortmund | Bayern Monachium | transfery

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje