Reklama

Reklama

Noussair Mazraoui dołącza do Bayernu Monachium

Nowym piłkarzem Bayernu Monachium został Noussair Mazraoui. Reprezentant Maroka związał się z klubem umową ważną do czerwca 2026 roku.

24-latek jest wychowankiem Ajaksu Amsterdam, w którym spędził całą dotychczasową karierę. Jego umowa z klubem wygasa 30 czerwca tego roku. We wtorek Bayern poinformował, że od lipca piłkarz zasili jego szeregi.

Bayern Monachium zaprezentował pierwszy, letni transfer

- W kolejnym sezonie stawiamy przed sobą wielkie cele, a pikarze tacy jak Mazraoui poszerzają nasze możliwości - mówił Oliver Kahn, dyrektor generalny klubu, cytowany przez jego biuro prasowe. Hasan Salihamidzić, dyrektor sportowy podkreślił z kolei, że Marokańczyk miał oferty "z całej Europy", a mimo to zdecydował się właśnie na Bayern. 

Reklama

Sam gracz przekazał, że już od pierwszych rozmów z klubem sprawy układały się bardzo dobrze, a on sam nie może doczekać się gry i walki o najbardziej ambitne cele.

Co działo się w ostatniej kolejce naszej Ekstraklasy - sprawdź w naszym programie wideo!

Mazraoui, który występuje najczęściej na prawej stronie urodził się w Holandii, w Leiderdorp. Już w kadrach młodzieżowych bronił jednak barw Maroka, na koncie ma także 12 występów w seniorskiej drużynie. Był ważnym graczem Ajaksu - w minionym sezonie rozegrał dla niego 34 spotkania, w których strzelił pięć goli i zanotował cztery asysty.

Reklama

Reklama

Reklama