Reklama

Reklama

Media: Kosmiczna pensja dla Erlinga Haalanda?

Nie jest tajemnicą, że Erling Haaland pozostaje na rynku transferowym bardzo łakomym kąskiem. Tym, co odstrasza potencjalnych nabywców jest jednak pensja, jakiej życzy sobie Norweg. Jeżeli wierzyć mediom, chce on zarabiać wręcz astronomiczną kwotę.

20-letni piłkarz ma kontakt z Borussią Dortmund ważny do czerwca 2024 roku. Już teraz jednak ustawia się po niego kolejka chętnych, na czele z Barceloną oraz klubami z Wysp. Okazuje się jednak, że nawet kwota odstępnego za piłkarza (mówi się o 75 milionach euro) nie będzie dla potencjalnego nabywcy tak bolesna, jak późniejsze utrzymanie zawodnika.

Serwis "Goal.com" ujawnił, że agent Haalanda, Mino Raiola chce w nowym klubie wynegocjować wynagrodzenie na poziomie... 35 milionów euro rocznie. To kwota większa nawet od tej, jaką w Juventusie otrzymuje Cristiano Ronaldo (ok. 31 mln). Więcej zarabia tylko Lionel Messi, który po uwzględnieniu wszystkich bonusów może liczyć w ramach pięcioletniej umowy na... ponad 500 milionów.

Reklama


Według "Goal", tak wysoka pensja dla 20-letniego zawodnika skutecznie odstrasza kluby z Wysp, które nie są zainteresowane ponoszeniem takich wydatków. 

TC

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje