Reklama

Reklama

Lazio Rzym podbierze wychowanka Barcelonie?

Patric Gabbaron na zasadzie wolnego transferu przeniesie się do Lazio Rzym – donoszą włoskie media. 22-letni pomocnik występuje w rezerwach Barcelony.

Patric, jak brzmi napis na jego koszulce to środkowy pomocnik, który może grać również na prawej stronie obrony. Do La Masii trafił jako piętnastolatek, początkowo występował w drużynie juniorów, a od 2012 roku jest zawodnikiem rezerw Barcelony.

W 2013 roku zadebiutował w pierwszym zespole "Dumy Katalonii". W spotkaniu fazy grupowej Ligi Mistrzów z Ajaksem, w Amsterdamie zmienił Carlesa Puyola.

W czerwcu pomocnikowi wygasa kontrakt z Barceloną, dlatego już teraz ma prawo on podpisać, ważną od lipca, umowę z dowolnym klubem.

Według włoskich mediów, wybór padł na Lazio. Rzymianie dają wiele szans młodym piłkarzom, co pokazują przykłady Felipe Andersona, Balde Keity czy Danilo Cataldiego.

Nie bez znaczenia jest również fakt, iż Patric może występować w obronie. Po zakończeniu sezonu z Lazio, niemal na pewno, odejdą Mickael Ciani oraz Edson Braafheid.

W obecnym sezonie Patric rozegrał 30 meczów na zapleczu Primera Division, w których strzelił dwa gole. Rezerwom "Blaugrany" nie wiedzie się jednak tak dobrze, jak pierwszej drużynie. Na cztery kolejki przed końcem FC Barcelona B zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, które oznacza spadek do trzeciej ligi.

Kamil Kania

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama