Reklama

Reklama

Kluby z pięciu najsilniejszych lig wydały na transfery 3,67 mld dolarów

Angielskie kluby wydały najwięcej w letnim oknie transferowym, podała Międzynarodowa Federacja Piłkarska. FIFA analizowała pięć najsilniejszych lig w Europie.

I tak kluby z Anglii, Hiszpanii, Niemiec, Włoch i Francji łącznie przeznaczyły na transfery 3,67 miliarda dolarów, co jest ponad 30-procentowym wzrostem w porównaniu do zeszłego roku, chociaż liczba transakcji wzrosła tylko o 6,2 procent.

Liderem są kluby angielskie wydając 1,4 mld dolarów na 526 piłkarzy, z czego zwróciło im się 477 milionów dolarów ze sprzedaży zawodników.

Ponad 200 milionów funtów wydał Manchester City, natomiast Manchester United i mistrz Chelsea - każdy ponad 100 mln funtów.

Na drugim miejscu jest Hiszpania. Kluby z Półwyspy Iberyjskiego kupiły piłkarzy za 639,5 mln dolarów, ale zarobiły na sprzedaży 752,3 mln dolarów. To jedyny kraj w tym zestawieniu, który wyszedł w letnim w oknie transferowym na plus.

Reklama

Rekordowy transfer Neymara, który przeszedł z FC Barcelona do Paris Saint-Germain, pozwolił Francji zając tylko trzecie miejsce.

W sumie kluby z tego kraju przeznaczyły na zakupy 604,1 mln dolarów, a zarobiły na sprzedaży piłkarzy 579,4 mln dolarów.

Niemcy i Włochy to natomiast jedyne dwa kraje w tym zestawianiu, które transakcjami w tegorocznym letnim oknie transferowym, nie przekroczyły swoich rekordowych liczb, wydając odpowiednio 519 i 506,8 mln dolarów.

Cały rynek transferowy w zakończonym okienku osiągnął rekordowy poziom. Między czerwcem a wrześniem 2017 kluby wydały w sumie 4,71 mld dolarów na zakupy nowych zawodników. To prawie tyle samo, co w całym 2016 roku - 4,79 mld dolarów. W ciągu tych czterech miesięcy pracodawcę zmieniło 7590 zawodników.

Pawo

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy