Reklama

Reklama

Juventus FC szuka klubu dla Wojciecha Szczęsnego. Odejście Polaka już przesądzone?

Środowy wieczór przyniósł potwierdzenie pojawiających się od dłuższego czasu pogłosek, dotyczących rozstania Gianluigiego Donnarummy z AC Milan. Młody bramkarz łączony jest z Juventusem, a czwarty zespół zakończonego niedawno sezonu Serie A by wygospodarować środki na 22-latka zmuszony jest znaleźć nowy klub Wojciechowi Szczęsnemu.

Szczęsny, po serii słabszych występów w końcówce sezonu znalazł się w ogniu krytyki kibiców i ekspertów. To, w połączeniu z zawiłą sytuacją Donnarummy w Mediolanie i wielce prawdopodobnym pożegnaniem z AC Milan sprawiało, że dziennikarze błyskawicznie połączyli klocki. O potencjalnych przenosinach reprezentanta Włoch do stolicy Piemontu media rozpisywały się szeroko.

Z dnia na dzień scenariusz taki wydaje się coraz bardziej prawdopodobny, a według "Tuttosport" - wręcz przesądzony. Do tego stopnia, że według informacji gazety włodarze Juventusu już teraz poszukują klubu, do którego mógłby trafić Polak. Jego sprzedaż jest bowiem konieczna, by dopiąć budżet i wygospodarować środki na utrzymanie młodszego golkipera.

Gdzie mógłby trafić reprezentant Polski? Wiele wskazuje na to, że do jednego z klubów Premier League. W gronie zainteresowanych nim zespołów wymieniano również Borussię Dortmund, lecz niemiecki klub lada dzień powinien ogłosić podpisanie kontraktu z bramkarzem VfB Stuttgart, Gregorem Kobelem, co raczej wyklucza przenosiny do tej drużyny.

Reklama

TC

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama