Reklama

Reklama

Jean Paulista może zagrać w Rozwoju Katowice

Znany z występów w Wiśle Kraków Jean Paulista może niebawem zasilić Rozwój Katowice. Brazylijczyk wystąpił w sparingu II-ligowca z Polonią Łaziska - informuje "Sport".

35-letni Paulista został sprowadzony do Wisły latem 2005 roku przez Grzegorza Mielcarskiego z portugalskiego klubu FC Maia. W Krakowie spędził trzy sezony zdobywając jeden tytuł mistrza Polski. W 2008 roku przeniósł się na Cypr. Grał dla APOEL-u Nikozja (nawet w Lidze Mistrzów) oraz AEK Larnaca.

Rok temu wrócił do Polski. Trenował z Cracovią, ale ostatecznie trafił do Polonii Bytom. Rundę jesienną spędził w III-ligowym LZS-ie Pietrówka, a teraz ma szansę zagrać klasę wyżej.

- Jeśli chodzi o umiejętność gry do przodu, to "Janek" był klasą samą dla siebie. To zawodnik z określonymi, wysokimi możliwościami i jakością. Wiemy, że mamy problemy z ofensywą, z kreatywnością i wieloma sprawami, które należy poprawiać. W naszej kadrze jest wielu młodych chłopaków chcących się rozwijać, a od Paulisty mogliby się wiele nauczyć. "Janek" ma wiedzę i doświadczenie, którą chętnie przekazuje - powiedział dla "Sportu" trener Rozwoju Katowice  Mirosław Smyła.

Reklama

Nie wiadomo jednak, czy katowicki klub, który zajmuje się przed wszystkim promowaniem młodych zawodników, skusi się, aby zatrudnić 35-letniego Paulistę.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy