Reklama

Reklama

Inter Mediolan złoży ofertę za Yaya Toure

Yaya Toure znalazł się na celowniku Interu Mediolan. Na pozyskanie zawodnika nalega trener „Nerazzurrich” Roberto Mancini, który pracował z Iworyjczykiem w Manchesterze City.

Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej jest największą gwiazdą zespołu "Obywateli". Szefów Manchesteru City nie będzie łatwo przekonać do transferu.

Według włoskich mediów, oferta Interu Mediolan sięgać ma 60 milionów euro. To nie pierwsze tego typu informacje. Zespół występujący w Serie A starał się o pozyskanie Iworyjczyka przed rokiem, ale wówczas zarówno klub, jak i sam zawodnik nie byli zainteresowani transferem.

Pozyskanie Toure stało się priorytetem włodarzy klubu ze stolicy Lombardii, który boryka się w ostatnich latach z wielkimi problemami natury sportowej i prawdopodobnie nie wywalczy sobie kwalifikacji do występów w Europie.

Reklama

Yaya Toure występuje w Anglii od 2010 roku, kiedy trafił do Manchesteru City z Barcelony. Z zespołem "The Citizens" zdobył dwa mistrzostwa Anglii.

31-letni pomocnik ma na koncie 95 występów w reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej, z którą w lutym zdobył mistrzostwo Afryki. 

Kamil Kania

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje