Reklama

Reklama

Artur Boruc w Tereku Grozny?

Jaki informuje portal internetowy lifesports.ru, Terek Grozny jest zainteresowany podpisaniem kontraktu z polskim bramkarzem Arturem Borucem.

Gdyby doszło do zakontraktowania Boruca przez występujący w lidze rosyjskiej klub, byłby to już piąty Polak w tym zespole.

Dwa dni temu Terek podpisał umowę z Maciejem Makuszewskim z Jagiellonii Białystok. Oprócz niego w Tereku grają Maciej Rybus, Marcin Komorowski i Piotr Polczak.

Boruc po rozwiązaniu kontraktu z grającą we włoskiej Serie A Fiorentiną bez powodzenia szuka nowego klubu.

W okresie przygotowawczym Boruc trenował z Legią Warszawa i zapewniał, że niebawem znajdzie nowego pracodawcę. Wydawało się nawet, że uda się mu porozumieć z angielskim Queens Park Rangers, ale do podpisania umowy nie doszło.

Jesienią 2010 roku po wyprawie do Ameryki Północnej Boruc wyleciał z kadry prowadzonej przez Franciszka Smudę. "Franz" miał za złe bramkarzowi, że ten wraz z Michałem Żewłakowem pił wino na pokładzie samolotu.

Boruc to 32-letni zawodnik. Przez ostatnie dwa sezony bronił barw włoskiej Fiorentiny. W Serie A zagrał w 62 meczach. Wcześniej przez pięć lat był bramkarzem szkockiego Celticu Glasgow. W polskiej ekstraklasie rozegrał 69 meczów w barwach Legii Warszawa.

Jako reprezentant Polski Boruc zagrał na mistrzostwach świata w Niemczech w 2006 roku oraz mistrzostwach Europy w Austrii i Szwajcarii w 2008 roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL