Mecz towarzyski. Wybrzeże Kości Słoniowej - Komory 3-1 (1-0)

7 czerwca na Stade de la Libération w Boulognym-surze-Merze odbył się pojedynek towarzyski pomiędzy drużynami WKS-u i Komór. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem WKS-u 3-1. Na stadionie zasiadło 1 500 widzów.

Towarzyskie
2019-06-07 18:00 | Stadion: Stade de la Libération | Widzów: 1500 | Arbiter: M. Mokhtari
Y. M'Changama 90'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi reprezentacjami.

Już w pierwszych minutach jedenastka WKS-u próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Trzeba było trochę poczekać, aby Wilfried Bony wywołał eksplozję radości wśród kibiców WKS-u, strzelając gola w 40. minucie meczu. Asystę zanotował Mamadou Bagayoko.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji WKS-u.

Na drugą połowę jedenastka Komór wyszła w zmienionym składzie, za Alego Ahamadę wszedł Salim Ben Boina.

Drużyna Komór ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała reprezentacja WKS-u, zdobywając kolejną bramkę. W 59. minucie Wilfried Bony po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-0. W zdobyciu bramki pomógł Wilfried Zaha.

W 60. minucie za Mohameda Youssoufa wszedł Nordine Ibouroi. Między 63. a 78. minutą, boisko opuścili piłkarze WKS-u: Victorien Angban, Wilfried Bony, Ismaël Traoré, Jean-Philippe Gbamin, Gnaly Cornet, na ich miejsce weszli: Roger Assalé, Yohan Boli, Simon Deli, Jean Seri, Max-Alain Gradel. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Benjalouda Youssoufa, Aadila Assany, Abdallaha Imamy, Alego M'Madiego zajęli: Nasser Chamed, Saïd Bakari, Salim Moizini, Djamalidine Atoiyi.

W 90. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Komór Kassim Abdallah. W doliczonej czwartej minucie pojedynku na listę strzelców wpisał się Youssouf M'Changama.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-1.

Abdallah Imamo Ahmed78′
67′ Ismaël Traoré
Benjaloud Youssouf68′
63′ Victorien Angban
Nadjim Abdou
74′ Jean-Philippe Gbamin
Aadil Assana69′
Ibrahim Sangaré
Ancoub Mze Ali
 40′, 59′ 64′ Wilfried Guemiand Bony
Youssouf Yacoub M'Changama  90′ (k.)
74′ Gnaly Maxwel Cornet
Ali M'Madi78′
Wilfried Zaha
Mohamed Youssouf60′
Sylvain Gbohouo
Salim Ben Boina46′
67′ Simon Désiré Sylvanus Deli
Salim Moizini78′
Souleyman Doumbia
Djamalidine Atoiyi78′
Franck Yannick Kessié
Nasser Chamed68′
74′ Jean Michaël Seri
Saïd Bakari69′
64′ Yohan Boli
Nordine Ibouroi60′
63′ Roger Claver Djapone Assalé

74′ Max-Alain Gradel

Jonathan Kodjia

Nicolas Pépé

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność drużyny WKS-u, która potrzebowała tylko czterech celnych strzałów, żeby trzy razy pokonać bramkarza rywali.

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedenastka WKS-u w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast drużyna Komór w drugiej połowie dokonała sześciu zmian.