Mecz towarzyski. Wybrzeże Kości Słoniowej - Benin 1-2 (0-0)

W pojedynku towarzyskim, który rozegrany został 6 września, drużyna WKS-u przegrała z Beninem 1-2 (0-0). Mecz na Stade Michel d'Ornano w Caen obejrzało 1 000 widzów.

Towarzyskie
2019-09-06 19:00 | Stadion: Stade Michel d'Ornano | Widzów: 1000 | Arbiter: F. Schneider
S. Sessègnon 87'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Reprezentacja WKS-u wygrała aż pięć razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Już w pierwszych minutach reprezentacja WKS-u próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Benin: Youssoufowi Assogbie w 33. i Jordanowi Adéotiemu w 43. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 62. minucie Mickaël Poté został zastąpiony przez Jodela Dossou. W 63. minucie w jedenastce Beninu doszło do zmiany. Cebio Soukou wszedł za Yannicka Aguemona.

W 70. minucie kartkę otrzymał Sessi D'Almeida z Beninu. Chwilę później trener WKS-u postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Williama Toguiego. Na boisko wszedł Yohan Boli, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w reprezentacji Beninu doszło do zmiany. Séibou Mama wszedł za Sessiego D'Almeidę.

Mimo że jedenastka WKS-u nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 75 ataków oddała tylko cztery celne strzały, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W 81. minucie na listę strzelców wpisał się Roger Assalé. W zdobyciu bramki pomógł Franck Kessié.

Na osiem minut przed zakończeniem starcia w drużynie Beninu doszło do zmiany. Rodrigue Kossi wszedł za Jordana Adéotiego.

Reprezentacja WKS-u krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko minutę, ponieważ jedenastka Beninu doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Jodel Dossou. W 84. minucie boisko opuścili piłkarze WKS-u: Seko Fofana, Souleyman Doumbia, a na ich miejsce weszli Victorien Angban, Ghislain Konan.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Beninu w 87. minucie spotkania, gdy Stéphane Sessègnon zdobył z karnego drugą bramkę. W 88. minucie sędzia pokazał kartkę Maksowi-Alainowi Gradlowi, piłkarzowi WKS-u.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Youssouf Assogba33′
84′ Ghislain Konan
Jordan Souleymane Adéoti43′ 82′
84′ Victorien Angban
Sessi Octave Emile D'Almeida70′ 74′
Franck Yannick Kessié
Stéphane Sessègnon  87′ (k.)
 81′ Roger Claver Djapone Assalé
Steve Mounié
71′ William Togui
Mickaël Franck Poté62′
88′ Max-Alain Gradel
Abdel Ouorou
84′ Souleyman Doumbia
Maël Sedagondji
84′ Seko Fofana
Nabil Yarou
71′ Yohan Boli
Jodel Dossou62′  82′

Rodrigue Kossi Fiogbé82′

Séibou Mama74′

Cebio Soukou63′

Tidjani Anaane

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę reprezentantom WKS-u, a piłkarzom Beninu pokazał trzy.

Drużyna WKS-u w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Beninu w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.