Mecz towarzyski. Wenezuela - Ekwador 1-1 (1-0)

W starciu towarzyskim, które rozegrane zostało 2 czerwca, jedenastka Wenezueli zremisowała z Ekwadorem 1-1 (1-0). Mecz na Hard Rock Stadium w Miami Gardens obejrzało 12 021 widzów.

Towarzyskie
2019-06-02 02:30 | Stadion: Hard Rock Stadium | Widzów: 12021 | Arbiter: K. Herrera
Wenezuela
Ekwador
1
1
R. Rosales 38'
E. Valencia 90'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Luisa Chicaizę z Ekwadoru, a w 32. minucie Yangela Herrerę z drużyny przeciwnej.

Tymczasem to reprezentanci Wenezueli otworzyli wynik. W 38. minucie z rzutu karnego bramkę zdobył Roberto Rosales.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Wenezueli.

Drugą połowę reprezentacja Wenezueli rozpoczęła w zmienionym składzie, za Adalberta Peñarandę, Jana Hurtadę weszli Samuel Sosa, Jhonder Cádiz. W 67. minucie Yangel Herrera został zastąpiony przez Renza Zambrana.

Między 69. a 90. minutą, boisko opuścili reprezentanci Wenezueli: Luis Seijas, Jhon Murillo, Arquímedes Figuera, na ich miejsce weszli: Juan Añor, Erickson Gallardo, Bernaldo Manzano. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Carlosa Garcésa, Antonia Valenci, Romaria Ibarry zajęli: Alex Ibarra, Eduar Preciado, Enner Valencia. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Arquímedesowi Figuerze z Wenezueli. Była to 85. minuta meczu.

Piłkarze Ekwadoru w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku Enner Valencia wyrównał wynik meczu. Asystę zanotował Eduar Preciado.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Pedro Pablo Velasco Arboleda
 38′ (k.) Roberto José Rosales Altuve
Beder Julio Caicedo Lastra
85′ 90′ Arquímedes José Figuera Salazar
Luis Andrés Chicaiza Morales7′
32′ 67′ Yangel Clemente Herrera Ravelo
Jefferson Alfredo Intriago Mendoza
79′ Luis Manuel Seijas Gunther
Jefferson Gabriel Orejuela Izquierdo
83′ Jhon Eduard Murillo Romaña
José Alfredo Quinteros Ordóñez
46′ Jan Carlos Hurtado Anchico
Carlos John Garcés Acosta69′
46′ Adalberto Peñaranda Maestre
Cristian Leonel Ramírez Zambrano
79′ Juan Pablo Añor Acosta
Alex Ibarra69′
90′ Bernaldo Antonio Manzano Barón
Eduar Ayrton Preciado García69′
46′ Samuel Alejandro Sosa Cordero
Ángel Israel Mena Delgado
67′ Renzo José Zambrano
Enner Valencia70′  90′
46′ Jhonder Leonel Cádiz Fernández

83′ Erickson Yirson Gallardo

José Salomón Rondón Giménez

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność jedenastki Ekwadoru, która potrzebowała tylko dwóch celnych strzałów, żeby pokonać bramkarza rywali.

Reprezentanci Wenezueli obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Reprezentacja Wenezueli w drugiej połowie wymieniła sześciu zawodników. Natomiast jedenastka Ekwadoru w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.