Mecz towarzyski. Węgry - Urugwaj 1-2 (1-2)

15 listopada na Puskás Aréna w Budapeszcie odbył się mecz towarzyski pomiędzy drużynami Węgier i Urugwaju. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Urugwaju 2-1. Na stadionie stawiło się 65 114 widzów.

B. Rodríguez 21'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Urugwaju w 15. minucie spotkania, gdy Edinson Cavani zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Matías Viña.

Reprezentacja Węgier ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Urugwaju, strzelając kolejnego gola. W 21. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Paul Rodríguez. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Luis Suarez.

Piłkarze Węgier szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 24. minucie wynik ustalił Ádám Szalai. Bramka padła po podaniu Rolanda Vargi.

W 34. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Zsolta Kalmára z Węgier, a w 39. minucie Sebastiana Coatesa z drużyny przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Urugwaju wyszła w zmienionym składzie, za Luisa Suareza wszedł Maximiliano Gómez. W 53. minucie Rodrigo Bentancur zastąpił Matiasa Vecina.

Między 54. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze Węgier: Balazs Dzsudzsak, Ádám Szalai, Dominik Szoboszlai, Botond Baráth, Mihály Korhut, Zsolt Kalmár, na ich miejsce weszli: István Kovács, Robert Feczesin, Ádám Nagy, Attila Szalai, Zsolt Nagy, David Holman. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Federica Valverdego, Matíasa Viñy, Edinsona Cavaniego, Paula Rodrígueza zajęli: Lucas Torreira, Diego Laxalt, Cristhian Stuani, Gaston Pereiro. W drugiej połowie nie padły gole.

Fernando Muslera
72′ Botond Baráth
Sebastian Coates39′
Barnabás Bese
Diego Godin
75′ Mihály Korhut
Giovanni Alessandro González Apud
Ádám Lang
Matías Nicolás Viña Susperreguy68′
54′ Balazs Dzsudzsak
Rodrigo Bentancur53′
34′ 83′ Zsolt Kalmár
Brian Avelino Lozano Aparicio
68′ Dominik Szoboszlai
Paul Brian Rodríguez Bravo  21′ 82′
Máté Vida
Federico Valverde68′
 24′ 60′ Ádám Szalai
Gaston Silva
75′ Zsolt Nagy
Mathías Sebastián Suárez Suárez
72′ Attila Szalai
Diego Sebastián Laxalt Suárez68′
Dániel Gazdag
Gaston Pereiro82′
83′ David Holman
Lucas Torreira Di Pascua68′
54′ István Ádám Kovács
Matias Vecino53′
68′ Ádám Nagy
Maximiliano Gómez46′
Máté Pátkai
Cristhian Stuani74′
Roland Sallai

60′ Robert Feczesin

Reprezentacja Urugwaju była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Reprezentanty obu drużyn otrzymały po jednej żółtej kartce.